2018-Й РІК: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРЕМОГИ. Роман Мацола звітує про свою роботу

Народний депутат Роман Мацола 5-й рік представляє інтереси мешканців Полонського, Славутського та Шепетівського районів у Верховній Раді України. Над чим працював народний депутат впродовж минулого року: які законопроекти подавав та котрі питання вирішував? Про це – далі.

Жодного пропущеного засідання та ефективна робота у парламенті

Впродовж 2018 року Роман Мацола – один з небагатьох депутатів, хто не пропустив жодного пленарного засідання сесій Верховної Ради. Також взяв участь в  усіх засіданнях профільного Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Головна робота народного депутата – написання та прийняття законів. За рік Роман Миколайович подав до парламенту 42 законопроекти. Дев’ять документів за співавторства Романа Мацоли у 2018-му стали законами і почали діяти. Серед них Закони:
– про добровільне приєднання сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення;
– про посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми;
– про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству;
– про захист здоров’я та інтересів споживачів та гарантування їх прав на інформацію про харчові продукти.

Для вирішення важливих питань українців, Роман Мацола часто звертався з депутатськими запитами та зверненнями. Так, за минулий рік він підготував понад 600 звернень. Також з президії Верховної Ради зачитали 76 запитів депутата, з яких близько 50 стосуються проблем округу. Це запити:
– щодо суттєвого збільшення рівня пенсії для сільського населення;
– щодо проведення об’єктивного розслідування у справах зниклих безвісти учасників АТО;
– щодо збереження доріг та збільшення кількості пересувних пунктів габаритно-вагового контролю транспортних засобів на автомобільних дорогах Хмельниччини;
– щодо забезпечення широкосмугового доступу до мережі Інтернет та мобільного зв’язку в Хмельницькій області;
– щодо надання невідкладної медичної допомоги у лікуванні  онкохворих дітей та розгляду питання про направлення їх на лікування за кордон;
– щодо забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет;
– щодо виділення субвенції на оплату праці медичним працівникам Шепетівської центральної районної лікарні та вузлової лікарні;
– щодо збереження трудового колективу локомотивного депо Шепетівка в процесі реформування ПАТ “Укрзалізниця”;
– щодо дофінансування освітньої субвенції Славутського району;
– щодо зриву опалювального сезону на 2018-2019 рр. в місті Шепетівка;
– щодо розподілу та виплати  передбаченої законом субвенції на компенсацію ризику населення, яке проживає на території 30-ти км зони спостереження;
– щодо передбачення коштів на реалізацію проекту “Реконструкція водопровідних мереж в м. Полонне та по ділянці Понінківського водопроводу”;
– щодо передбачення коштів на завершення будівництва дитячого відділення на 60 ліжок з поліклінікою на 300 відвідувачів на добу Шепетівської ЦРЛ.

Щоб привернути увагу та акцентувати на актуальності вирішення цих та інших проблем, Роман Мацола 12 разів публічно виступав під час пленарних засідань та 7 разів на парламентських брифінгах.

 

Регулярні зустрічі з мешканцями та співпраця на місцях

Аби якісно представляти інтереси мешканців округу у Верховній Раді, Роман Мацола ретельно вивчає проблеми та думки громадян. Регулярно, у кожному селі, селищі та місті, він проводить зустрічі з мешканцями, громадськими активістами, ініціативними групами, керівниками та представниками органів місцевого самоврядування. Впродовж 2018 року депутат здійснив 400 робочих зустрічей з виборцями свого округу, в тому числі 123 особистих прийоми.

Зустріч з мешканцями села Старий Кривин Славутського району

 

Для безперервної комунікації на окрузі діє 3 громадських приймальні депутата: у Полонному, Славуті та Шепетівці. Впродовж 2018 року до них звернулися майже 6 тисяч громадян. В результаті було розглянуто 1296 звернень до Романа Мацоли. 

Під час зустрічі з мешканцями села Михайлючка Шепетівського району

 

Залучення додаткових державних коштів

Щоб допомогти у вирішенні актуальних проблем, у 2018 році народний депутат України Роман Мацола додатково залучив майже 100 мільйонів гривень з державного бюджету. З них 18 мільйонів – кошти субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Їх витратили на підтримку та впровадження реформ України і державних програм різних галузей.

Відремонтована дорога у селі Городище Судилківської сільської територіальної громади Шепетівського району

 

Ще 80 мільйонів гривень виділили на ремонт та облаштування інфраструктури автомобільних доріг. Завдяки наполегливості народного депутата та його неодноразовим зверненням до Служби автомобільних доріг, вдалося відстояти актуальність виділення коштів та відремонтувати дороги у селах Городище, Серединці та Судилків Шепетівського району, а також у селі Ганнопіль на Славутчині. На наступний 2019 рік вже заплановані ремонтні роботи автошляхів сіл Берездів, Кутки, Селичів Славутського району, Велика Шкарівка Шепетівського району та вулиці Лесі Українки в м. Полонному.

Ремонт дороги у Ганнопільській сільській територіальній громаді Славутського району

 

Підтримка та підсилення медичної реформи

Впровадження реформ – це складова стратегії розвитку України. Роман Мацола підтримує державну політику і сприяє створенню європейських стандартів життя. Але впровадження реформ – це довготерміновий процес. Часто у цей перехідний період є велика потреба у підсиленні та допомозі.

Щоб якісно запустити реформу первинної ланки медицини на місцях бракувало консультативної та технічної підтримки. Роману Мацолі вдалося залучити експертів у Славуту, Полонне та Шепетівку, які допомогли у розробці необхідної документації. Як результат – реформування у трьох районах розпочали в числі перших.

Під час проведення безкоштовних медичних оглядів у Крупецькій сільській територіальній громаді Славутського району

 

Окрім консультативної, паралельно медзаклади отримали технічну підтримку. Завдяки сприянню Романа Мацоли додатково виділили кошти з субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Лікарням Славути, Полонного та Шепетівки закупили нову комп’ютерну техніку, медичне обладнання та меблі. Для впровадження реформи ці ресурси були вкрай необхідними.

Також за кошти субвенції придбали твердопаливні котли у Грицівську лікарню Шепетівського району.

Аби мешканці вже зараз могли скористатися якісними медичними послугами у своїх населених пунктах, Роман Миколайович ініціював тимчасовий проект з проведення безкоштовних медичних оглядів. Зібрали команду висококваліфікованих лікарів-волонтерів, які погодилися приїжджати до людей – у їхні села, громади та містечка.

Під час проведення безкоштовних медичних оглядів у місті Шепетівка

 

Лише за 2018 рік вдалося організувати 18 таких акцій. Було проведено понад  15 тисяч медичних оглядів для жителів 96 населених пунктів Полонського, Славутського та Шепетівського районів.

Мешканці змогли обстежитися та отримати консультації від вузькопрофільних лікарів: терапевта, кардіолога, окуліста, отоларинголога, мануального терапевта, гінеколога, невропатолога, дерматолога, хірурга та ендокринолога. А також зробити кардіограму, УЗД та миттєвий аналіз крові на цукор. За потреби лікарі безкоштовно видавали пацієнтам необхідні вітаміни, медикаменти та окуляри.

Під час проведення безкоштовних медичних оглядів у Грицівській селищній територіальній громаді Шепетівського району

 

Розвиток освіти на місцях

Окрім медичної реформи, народний депутат України Роман Мацола також допомагає у створенні Нової української школи. Щоб належно облаштувати шкільні кабінети для дітей округу, майже всі навчальні заклади міст та сіл Славутчини, Шепетівщини і Полонщини (яких нараховують понад 100) отримали комп’ютерну та мультимедійну техніку.

Під час освітнього форуму Хмельниччини “Нова українська школа”

 

Нова комп’ютерна та мультимедійна техніка для шкіл

 

Для створення інклюзивно-ресурсного центру в Ганнопільській громаді закупили сучасні меблі. У напрямку енергозбереження та енергоефективності в дитячому садочку села Сульжин Шепетівського району відремонтували дах. У школі села Серединці того ж району замінили вікна. В школі села Цвітоха Славутського району утеплили зовнішні стіни. А в селі Жуків реконструювали покрівлю школи.

Будівництво школи у селі Новолабунь Полонської міської територіальної громади

 

Нова школа та дитячий садок у селі Цвітоха Славутського району

 

Аби забезпечити довіз школярів у навчальний заклад Судилківської громади закупили новий шкільних автобус.

 

Спорт та активне дозвілля

Роман Мацола ніколи не залишає поза увагою спортивний розвиток мешканців округу. У 2018 році було продовжено реалізацію програми із забезпечення дитячими, ігровими та спортивними майданчиками. Цього року села Шепетівського району: Мала Шкарівка, Орлинці, Цмівка, Поляна, Траулин; Полонського району: Сасанівка, Голубча, Котелянка, Любомирка та Славутського району: Старий Кривин, Піддубці, Хвощівка, Манятин, Великий Правутин, Ганнопіль, Великий та Малий Скнит, Хоросток, Понора, Клепачі, Довжки та Киликиїв отримали фінансування на нові спортивно-ігрові комплекси. Частина з них вже встановлені. Решта дооблаштують впродовж 2019 року.

Відкриття нового дитячого майданчика у Берездівській сільській територіальній громаді Славутського району

 

Новий спортивний майданчик у місті Славута

 

Відкриття нового спортивно-ігрового майданчика у селі Великий Скнит Ганнопільської сільської територіальної громади Славутського району

 

Також у 2018 році депутат допомагав в організації 18 спортивних заходів на території округу. Це змагання з хокею, футболу, баскетболу, шахів, карате, самбо, а також підтримка спортивних турнірів, спартакіад та конкурсів військово-патріотичного виховання “Джура” і руху “ХОМА”.

Футбольні змагання між дитячими командами міст Шепетівка та Полонне у селі Велика Березна Полонської міської територіальної громади

 

З метою покращення культурного дозвілля мешканців, будинки культури селища Понінка, сіл Москалівка і Воробіївка Полонського району та сіл Рилівка, Городнявка, Мокіївці, Пиляї, Коськів, Чотирбоки, Сульжин, Білопіль, Ленківці Шепетівського району отримали нове аудіо-мультимедійне та музично-світлове обладнання.

На святі Купала у селі Мала Шкарівка Полонського району

 

Традиційно народний депутат долучається і до святкування Днів міст у Полонному, Славуті та Шепетівці. Вже третій рік поспіль Роман Миколайович домагає в організації та проведенні масштабних концертів для мешканців цих міст та районів. У 2018 році на запрошення ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли» привітати славутчан, полончан та шепетівчан приїхав відомий український співак Арсен Мірзоян.

Святкування Дня міста Полонне з відомим українським співаком Арсеном Мірзояном

 

Святкування Дня міста Славута з відомим українським співаком Арсеном Мірзояном

 

Піклується Роман Мацола і про людей поважного віку. У Славутський територіальний центр соціального обслуговування придбали спецавтомобіль, який виконує роль соціального таксі. Авто користуються люди з обмеженими опорно-руховими можливостями. Також нове обладнання отримав Шепетівський територіальний центр.

Нове соціальне таксі у Славутському територіальному центрі соціального обслуговування

 

Окрім того..

Села Микулин Грицівської ОТГ, Лодзянівка, Липівка, Адамів, Малі Каленичі, Троєщина, Червоне Полонського району, завдяки сприянню народного депутата та  залучення ним додаткових державних коштів, тепер мають нове вуличне освітлення. А у селі Хролин Шепетівського району з’явилися 3 нові криниці.

Також для Полонського міського центру з надання адміністративних послуг з ініціативи Романа Мацоли придбали необхідне обладнання для виготовлення паспортів нового зразка. У 2019 році його повноцінно запустять в роботу. 

 

Шукаємо різні шляхи, залучаємо небайдужих

Мешканці округу звертаються до народного депутата з різних питань. Через власні проблеми у людей часто опускаються руки і у розпачі з останньою надією вони приходять на прийом до Романа Мацоли. Бувають такі звернення, у яких депутат Верховної Ради, в межах своєї компетенції та обов’язків, не може допомогти. Але залишати людину сам-на-сам з проблемою – також не вихід. Тому нардеп намагається залучати благодійників, партнерів та спонсорів.

У співпраці з небайдужими людьми та організаціями через Благодійний фонд “Інститут солідарності громад Романа Мацоли” вдалося позитивно вирішити проблеми за 285 зверненнями. Це переважно індивідуальна допомога мешканцям у вигляді інвалідних колясок, милиць, ламелей, ходунків-ролаторів, одягу та взуття. А також – для закладів медично-соціального спрямування у вигляді матраців та ковдр.

Благодійна допомога у вигляді матраців для закладів медично-соціального спрямування

 

Для підтримки талановитих дітей, творчих колективів та громадських ініціатив Роман Мацола створив стипендіальний фонд. Впродовж 2018 року було надано 35 стипендій. Завдяки яким здібні учні змогли поїхати на змагання, про які мріяли і до яких так довго готувалися. А творчі колективи отримали можливість взяти участь у загальноукраїнських та навіть міжнародних фестивалях-конкурсах.

Якщо ви маєте власні ідеї та пропозиції для співпраці і спільно хочете вирішувати актуальні проблеми Полонського, Славутського, Шепетівського районів, Хмельниччини та країни загалом, звертайтеся у громадські приймальні Романа Миколайовича Мацоли: 

ПОЛОННЕ
вул. Лесі Українки, 114, к. 25
+38 (067) 373-60-64
gp.matsola.polonne@gmail.com

СЛАВУТА
вул. Козацька, 40
+38 (067) 373-60-68
gp.matsola.slavuta@gmail.com

ШЕПЕТІВКА
вул. Героїв Небесної Сотні, 47, к. 112
+38 (067) 373-60-67
gp.matsola.shepetivka@gmail.com

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини