СЛАВУТСЬКИЙ ЛІСГОСП ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ЗАПУСТИВ АВТОМАТИЗОВАНЕ ВИРОЩУВАННЯ СІЯНЦІВ

У Державному підприємстві “Славутське лісове господарство” днями офіційно запустили лінію з автоматичного висіву та вирощування сіянців лісових порід із закритою кореневою системою.

Для цього створили павільйон притінення та автоматичного поливу сіянців, площею 1700 м.кв. Закупили лінію для точного висіву насіння італійського виробництва. Побудували спеціальні холодильні камери для зберігання насіння і посадкового матеріалу з оптимальною вологістю та температурою повітря. А субстратом для посіву взяли торфосуміш з додаванням комплексу мінеральних добрив.

З нагоди запуску лінії на підприємство запросили представників владних структур, колег та гостей. Серед присутніх був народний депутат України Роман Мацола.

У лісгоспі кажуть, якщо використовувати якісне зерно і субстрат, сходження сіянців – 100-відсоткове. Весь процес посадки автоматизований, тому помилки виключені. Також зникне потреба у залученні людських ресурсів.

Практику висіву та вирощування сіянців із закритою кореневою системою вважають передовою і широко застосовують у країнах Європи. Придбання автоматизованої лінії є значним вкладенням у розвиток лісового господарства України.

“Зараз для лісових господарств з’являється багато викликів: недостатнє зволоження, зменшення рівня грунтових вод, захворювання та висихання лісових насаджень, ураження шкідниками. Впровадження новітніх технологій, сподіваюсь, покращить ситуацію. Приємно, що таку інновацію першим в Україні впроваджує саме Славутський лісгосп. Для цього, бачимо, вже створили усі необхідні умови”, – зауважив народний депутат України Роман Мацола.

Наразі павільйон розрахований на вирощування 500 тисяч сіянців у рік. Згодом потужності планують розширити, щоб забезпечувати усю область садивним матеріалом.