У ШЕПЕТІВЦІ ГОТУВАТИМУТЬ ФАХОВИХ ЕЛЕКТРИКІВ

Це стало можливим завдяки створенню у Шепетівському професійному ліцеї нового навчально-практичного центру. У закладі здобуватимуть освіту за трьома спеціальностями:

  • “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”,
  • “Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж”,
  • “Електромонтажник силових мереж та електроустаткування”.

Фахівці саме таких професійних напрямків наразі є найбільш затребуваними. За словами керівника Шепетівського центру зайнятості Олександра Ребекевші, щорічно з’являється близько 80 вакансій електриків та електромонтерів. Основними замовниками є ТД “Шепетівський цукор”, Шепетівський РЕМ, ТОВ “А3Tech-Україна”, корпорація “Сварог Вест Груп” та 6 місцевих залізничних підприємств. Зокрема, на різних посадах Шепетівського РЕМ вже працюють близько 50 випускників професійного ліцею.

 

У створенні навчально-практичного центру на базі Шепетівського професійного ліцею допоміг народний депутат України Роман Миколайович Мацола. За його сприяння вдалося залучити 630 тисяч грн. з державного бюджету та 250 тисяч грн. з обласного. Ще близько 120 тисяч грн професійний ліцей залучив власними зусиллями.

 

“Ми маємо дуже складну ситуацію з профтехосвітою. В більшості випадків молоді доводиться вчитися на обладнанні 60-80-х років. Скажіть, які фахові навички можна отримати на техніці, котрій давно вже місце у музеї? Щоб гроші “не йшли на вітер”, а працедавці не перевчали спеціалістів, потрібно створювати якісні навчальні центри. Перші кроки у цьому вже зроблені”, – говорить народний депутат України Роман Мацола.

 

Шепетівський навчально-практичний центр вже четвертий за кількістю створених у Хмельницькій області. Загалом планують створити 8 – за різними напрямками навчання та з найбільш затребуваними спеціальностями від роботодавців.