МЕШКАНЦІ СЛАВУТЧИНИ ПРОЙШЛИ БЕЗКОШТОВНЕ МЕДОБСТЕЖЕННЯ

За ініціативи народного депутата України Романа Мацоли славутчани змогли обстежитися у 13 лікарів.

Минулої суботи у село Миньківці з’їхалися жителі навколишніх сіл, аби покращити своє здоров’я та пройти профілактичний медичний огляд. Кардіологічні обстеження, ультразвукова діагностика, огляд у хірурга, ендокринолога, окуліста та ЛОРа – це не весь перелік медичних послуг, які змогли отримати мешканці близько 10 населених пунктів Славутського району.

“У мене вік вже не той. Незабаром виповниться 80 років. Здоров’я починає добряче “пробуксовувати”. Потрібен регулярний огляд лікарів. Але щоразу їздити до районної лікарні у Славуту – важко. А тут така приємна нагода – лікарі приїхали до нас самі”, – ділиться мешканець села Миньківці Петро.

“Я давно планував пройти обстеження у окуліста, кардіолога, невропатолога. Сьогодні це все вдалося зробити за один день. Навіть отримав безкоштовно окуляри у користування”, – говорить мешканець села Бачманівка Леонід.

За день медики провели 860 оглядів та прийняли більше двох сотень пацієнтів. За словами співорганізаторів, така акція на Славутчині вже п’ята. Але далеко не остання.

“Насправді, щоб мешканцю села попасти до фахового вузькопрофільного лікаря, потрібно докласти немало зусиль: з самого ранку добратися до районної лікарні, зайняти чергу, інколи вдається потрапити до лікаря аж у другій половині дня, або й взагалі повернутися до села ні з чим”, – пояснює співорганізаторка акції Людмила Васильєва.

Цю проблему добре знає і розуміє народний депутат України Роман Мацола. Щоб допомогти мешканцям, ще рік тому він ініціював безкоштовні медичні огляди вузькопрофільних лікарів безпосередньо на територіях сіл та селищ.

“Такі обстеження за рік вже стали традиційними. Вдалося організувати 18 акцій на території Славутського, Шепетівського та Полонського районів. А це понад 20 тисяч проведених медичних оглядів. Я дякую за допомогу усім лікарям-волонтерам. Такі акції для людей є дуже помічними. Тож ми і надалі будемо проводити подібні заходи”, – наголосив народний депутат України Роман Мацола.