РОМАН МАЦОЛА ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ У ШЕПЕТІВЦІ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

Більше 60 діток з порушеннями психофізичного розвитку отримали можливість відвідувати інклюзивно-ресурсний центр. Такий заклад у місті з’явився у вересні цього року. А днями офіційно відчинив свої двері та почав повноцінно функціонувати.

“У Шепетівці проживає 1517 дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Це діти з вадами зору, опроно-рухового апарату, мовлення, з розумовою відсталістю, синдромом дауна та аутисти. Більша частина з них не потребують спеціального та тривалого лікування, для них достатньо консультацій та дотримання рекомендацій спеціалістів. Але є й такі, яким необхідні регулярні заняття з дефектологом, психологом чи логопедом”, – розповідає директорка Шепетівського міського інклюзивно-ресурсного центру Олена Колісецька.

До створення інклюзивно-ресурсного центру з такими дітьми працювали представники психолого-медико-педагогічної консультації. Але ресурси цієї установи були обмеженими. Проводили консультування батьків, методичні заходи для педагогів та обстеження дітей. Корекцією не займалися.

 

“У новоствореному центрі ми поглиблено вивчаємо особливості дітей від 2 до 18 років, визначаємо їхні сильні сторони, підбираємо спеціальну програму для навчання та надаємо корекційні послуги. Також супроводжуємо школи з інклюзивною освітою, працюємо зі шкільними психологами та соціальними педагогами”, – пояснює пані Олена.

У Шепетівці є три школи з інклюзивною освітою. Школа-інтернат та ЗОШ №6 навчають 14 учнів з інтелектуальними порушеннями. А у ЗОШ №4 здобувають освіту 6 школярів з порушеннями слуху. Окрім цього існує ще Шепетівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який проводить фізичну реабілітацію. Усі ці заклади працюють у тандемі з інклюзивно-ресурсним центром.

 

Наразі в центрі передбачено 7 ставок фахівців: логопеди, психологи, дефектологи та спеціалісти з лікувальної фізкультури. Проте існує потреба у їх збільшенні до 10.

“Для ефективних занять наповнення групи не має перевищувати 3 дитини. Такими є норми у роботі з особами, які мають порушення психофізичного розвитку. Натомість у нас буває вдвічі більше. Тому, щоб розвантажити групи та створити додаткові місця для дітей, які наразі стоять у черзі до центру, необхідно розширити штат працівників”, – говорить Олена Колісецька.

Діяльність центру (внутрішнє наповнення та оплата працівників) фінансується за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. Місто ж забезпечило приміщенням на базі Шепетівського міського управління освіти (вул. Островського, 42) та ремонтними роботами.

“Наш обов’язок допомогти діткам з порушеннями психофізичного розвитку бути повноцінними членами суспільства. Вони на це заслуговують і мають повне право”, – сказав під час офіційного відкриття центру почесний гість заходу народний депутат України Роман Мацола.

Депутат впевнений, що створення такого центру – це крок вперед та позитивне зрушення у розвитку інклюзії в Шепетівці. Зі свого боку Роман Мацола як представник парламенту готовий сприяти справі, аби юні громадяни з особливими освітніми потребами розвитку отримували усю необхідну допомогу, лікування та відповідне навчання.

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини