РОМАН МАЦОЛА ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ У ШЕПЕТІВЦІ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

Більше 60 діток з порушеннями психофізичного розвитку отримали можливість відвідувати інклюзивно-ресурсний центр. Такий заклад у місті з’явився у вересні цього року. А днями офіційно відчинив свої двері та почав повноцінно функціонувати.

“У Шепетівці проживає 1517 дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Це діти з вадами зору, опроно-рухового апарату, мовлення, з розумовою відсталістю, синдромом дауна та аутисти. Більша частина з них не потребують спеціального та тривалого лікування, для них достатньо консультацій та дотримання рекомендацій спеціалістів. Але є й такі, яким необхідні регулярні заняття з дефектологом, психологом чи логопедом”, – розповідає директорка Шепетівського міського інклюзивно-ресурсного центру Олена Колісецька.

До створення інклюзивно-ресурсного центру з такими дітьми працювали представники психолого-медико-педагогічної консультації. Але ресурси цієї установи були обмеженими. Проводили консультування батьків, методичні заходи для педагогів та обстеження дітей. Корекцією не займалися.

 

“У новоствореному центрі ми поглиблено вивчаємо особливості дітей від 2 до 18 років, визначаємо їхні сильні сторони, підбираємо спеціальну програму для навчання та надаємо корекційні послуги. Також супроводжуємо школи з інклюзивною освітою, працюємо зі шкільними психологами та соціальними педагогами”, – пояснює пані Олена.

У Шепетівці є три школи з інклюзивною освітою. Школа-інтернат та ЗОШ №6 навчають 14 учнів з інтелектуальними порушеннями. А у ЗОШ №4 здобувають освіту 6 школярів з порушеннями слуху. Окрім цього існує ще Шепетівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який проводить фізичну реабілітацію. Усі ці заклади працюють у тандемі з інклюзивно-ресурсним центром.

 

Наразі в центрі передбачено 7 ставок фахівців: логопеди, психологи, дефектологи та спеціалісти з лікувальної фізкультури. Проте існує потреба у їх збільшенні до 10.

“Для ефективних занять наповнення групи не має перевищувати 3 дитини. Такими є норми у роботі з особами, які мають порушення психофізичного розвитку. Натомість у нас буває вдвічі більше. Тому, щоб розвантажити групи та створити додаткові місця для дітей, які наразі стоять у черзі до центру, необхідно розширити штат працівників”, – говорить Олена Колісецька.

Діяльність центру (внутрішнє наповнення та оплата працівників) фінансується за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. Місто ж забезпечило приміщенням на базі Шепетівського міського управління освіти (вул. Островського, 42) та ремонтними роботами.

“Наш обов’язок допомогти діткам з порушеннями психофізичного розвитку бути повноцінними членами суспільства. Вони на це заслуговують і мають повне право”, – сказав під час офіційного відкриття центру почесний гість заходу народний депутат України Роман Мацола.

Депутат впевнений, що створення такого центру – це крок вперед та позитивне зрушення у розвитку інклюзії в Шепетівці. Зі свого боку Роман Мацола як представник парламенту готовий сприяти справі, аби юні громадяни з особливими освітніми потребами розвитку отримували усю необхідну допомогу, лікування та відповідне навчання.

01/09
Бажаю у цей день усім учням, а особливо першокласникам, їх…
24/08
Сердечно вітаю вас з найбільшим святом українців! День Незалежності є…
26/07
Впродовж 5 років я намагався пояснити усім, і це моя…
11/07
Сьогодні у другому читанні було ухвалено проект Виборчого кодексу, який…
05/07
Завдяки прийнятим Верховною Радою законам з 2017 року в Україні…
03/07
Сьогодні під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної…
01/07
“Нам вдалося добитися перших результатів. Після моїх неодноразових прохань, а…
30/06
На День молоді у Полонне приїхав з музичним виступом гість…
23/06
Йти чи не йти? Для мене це було відповідальне рішення…
17/06
Минулого тижня у Славуті, Шепетівці та Полонному відзначали День медичного…

Популярні новини