МАЙЖЕ 200 КІЛОГРАМІВ ВИКОРИСТАНИХ БАТАРЕЙОК ЗІБРАЛИ В ПОЛОНСЬКОМУ РАЙОНІ

В рамках акції «Здав батарейку – врятував їжачка» народний депутат України Роман Мацола завіз на утилізацію до Львова, на підприємство «Аргентум», 195 кілограмів використаних батарейок.  Їх, протягом року, збирали у навчальних та торгових закладах Полонського району. 

Акція «Здав батарейку – врятував їжачка» стартувала на початку 2016 року. Її ініціатором став громадський активіст Віктор Будник, а підтримали – громадські організації ПРО «Майдан» та «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».

В рамках акції у садочках, школах та торгових закладах району організовано збір використаних батарейок для їх подальшої безпечної переробки та утилізації відходів.

Це важливо, адже за даними екологів одна викинута на смітник використана пальчикова батарейка може забруднити близько 400 літрів води або 20 м² ґрунту. У масштабах України з викинутих елементів живлення до атмосфери та ґрунтових вод за рік потрапляє понад 40 кг ртуті, 160 кг кадмію, 400 тонн кольорових металів, 260 тонн марганцевих сполук, 250 тонн натрієвих хлоридів і також інші хімічні сполуки.

Нагадаємо, з ініціативи народного депутата Романа Мацоли у Полонному минулого року стартував ще один екологічний проект  – «Роздільне сміття». Спеціальні контейнери для окремого збору пластикової тари та паперу у Полонному встановили завдяки співпраці міської ради Полонської ОТГ та ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».