ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА ЗАКОН СПІВАВТОРСТВА РОМАНА МАЦОЛИ ПРО ПОКАРАННЯ ЗА ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ

За Закон №5119-1 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)” проголосували 257 народних депутатів.

Нормативно-правовий акт вносить зміни у Кримінальний кодекс і Кодекс про адміністративні правопорушення, доповнюючи їх статтею “жорстоке поводження з тваринами”.

Закон визначає жорстоке поводження як “знущання над тваринами, в тому числі безпритульними, що спричинило муки, заподіяло їм фізичні страждання, тілесні пошкодження, каліцтва або призвело до загибелі”. Крім того, жорстоким поводженням також вважається нацькування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще і порушення правил утримання тварин.

За побої і знущання над тваринами передбачено штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень та конфіскацію тварини, якщо її життю загрожує небезпека.

Колективні знущання над тваринами обійдуться порушникові у суму від 5100 до 8500 гривень або 15 діб адміністративного арешту.

Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, порушник може провести за гратами від півроку до трьох років (залежно від наслідків для тварини, включно з її загибеллю).

За вбивство тварини на очах у дитини садистам загрожує від трьох до п’яти років в’язниці. Особливо жорстоке поводження з тваринами (повторне, вчинене групою осіб, щодо двох і більше тварин) карається позбавленням волі строком до восьми років.

Після голосування народний депутат України Роман Мацола заявив: ” Можливо закон і не вирішить проблеми до кінця, але вбереже частину тварин від людського насилля. Переконаний – те, як ми поводимось із тваринами, насправді показує рівень зрілості нашого суспільства.”

 

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини