Робота у Верховній Раді: підтримка військових і об’єднання громад

Законодавча робота – найважливий аспект діяльності народного депутата. Що вдалося зробити представникові людей 190-го виборчого округу Романові Мацолі? Говоримо про важливі закони січня-лютого. 

Нардеп Роман Мацола був одним із авторів надзвичайно важливого законопроекту щодо об’єднаних територіальних громад. Прийнятий Верховною Радою України проект закону №4742 розширює коло повноважень старости. Новий закон дає більше прав посадовим особам у громадах. Основним позитивним аспектом законопроекту є те, що старосту наділимо реальними та доволі широким повноваженнями із представництва жителів старостинського округу в місцевій раді об’єднаної територіальної громади.

“Буваючи на своєму окрузі, в Славуті, Шепетівці, Полонному та відповідних районах, бачу, як іде процес об’єднання громад. Тому важливою справою для себе як депутата бачу підтримувати такі ініціативи. Проект закону про розширення повноважень старости пришвидшить об’єднання громад”, – коментує справу народний депутат Мацола. 

Також Роман Мацола підтримав важливі для військових законопроекти №4995 і 5027. Зокрема, один із них (№ 4995) передбачає законодавчі гарантії забезпечення житлом призваних на військову службу в особливий період військовослужбовців. У законопроекті йдеться про те, що за солдатами зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу та військову службу під час мобілізації, на особливий період понад шість місяців (як є тепер, згідно із законом), а саме на весь термін (незалежно від тривалості) мобілізації, лікування (у випадку поранення), перебування у полоні (до їх повернення), на час визнання їх безвісти відсутніми (до появи або оголошення судом померлими). А ще солдати не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Забезпечення житлом військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення та загинули, здійснюється за кошти державного бюджету.

“Вважаю, що такі законопроекти украй важливі. Власне цими днями провели акцію допомоги демобілізованим учасникам АТО. Моя громадянська ініціатива, громадське об’єднання «Інститут солідарності громад Романа Мацоли» організувало зустріч атовців із Центром Axios. Це громадська організація для підтримки й соціальної інтеграції демобілізованих захисників України. Фахівці центру побували в Славуті, Шепетівці, Полонному, зустрілися із людьми, що воювали. Як депутат і далі докладатиму зусиль, аби допомогти військовикам у законодавчому полі”, – розповів нардеп Мацола.

 

До речі, минулого року Романові Мацолі як представнику людей вдалося посприяти виділенню із фонду економічно-соціального розвитку 17 млн грн на потреби мешканців Славутського, Шепетівського і Полонського районів. Народний депутат має намір і далі підтримувати свій округ. Втім, буде спілкуватися із громадами та активістами, чи ефективно використовують гроші. Якщо є зловживання, Роман Мацола не відкидає можливості звернення до правоохоронних органів. 

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини