Ні на мить не втрачати контакту із людьми

Кінець січня-увесь лютий видалися насиченими. Зокрема, зустрічами із людьми, що попросили підтримки. Звичайно, змогли допомогти не усім – та жодна скарга, жодна заява чи прохання не залишилися поза увагою. Кілька справ, до яких безпосередньо причетний народний депутат Роман Мацола: 

Спільно захистили права мешканців Хмельниччини. Наприкінці минулого року до нардепа звернулися п’ятнадцять мешканців міста Полонне та селища Понінка Хмельницької області. Усі вони страждають від ниркової недостатності, й їм життєво необхідно постійно проходити гемодіаліз. Процедура сама по собі нелегка. А мешканцям, які до мене звернулися, доводиться ще й постійно добиратися до сусіднього районного центру – Шепетівки.

Відповідно до Бюджетного кодексу, державний медичний заклад повинен забезпечувати своїх пацієнтів витратними матеріалами для проходження  процедури гемодіалізу. Закупівля витратних матеріалів для цього здійснюється раз на рік і люди взагалі не повинні через це турбуватися.Минулого року, наприклад, на процедуру гемодіалізу для українців з державного бюджету було виділено значні кошти. Цього року сума більше мільярда гривень.

Втім, як це часто буває, закон і бюджет передбачають одне, а на практиці все виходить по-іншому. Мешканцям Хмельниччини, які звернулися, чомусь регулярно доводилося купувати витратні матеріали самостійно. Після заяви Роман Мацола одразу звернувся з депутатським запитом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. У своїй відповіді глава уряду повідомив, що Міністерству охорони здоров’я та Хмельницькій ОДА доручено додатково опрацювати цю проблему.

Після запиту мешканців Хмельниччини почали забезпечувати витратними матеріалами для процедури гемодіалізу. Народний депутат Мацола і далі триматиме ситуацію на контролі й стежити, щоб чиновники не порушували законних прав громадян.

Один із найкращих спогадів – зустріч із колективом та учнями в загальноосвітній школі в Судилкові Шепетівського району. Спільно із батьками та небайдужими, а також нашим ГО “Інститут солідарності громад Романа Мацоли” допомогли із водопостачанням в навчальному закладі. 

Поки Роман Мацола працює в Києві у Верховній Раді, помічники народного депутата розмовляють із мешканцями села Дяків Славутського району. Людей турбує, що школу в селі можуть реорганізувати.

 

Зустріч із місцевими депутатами в Славуті. Народний депутат розповів про чотири надзвичайно важливі законопроекти щодо об’єднаних територіальних громад. Роман Мацола був співавтором одного із них – про статус старости села, селища. Новий закон дає більше прав посадовим особам у громадах. Окрім того, обговорили створення першого енергозберігаючого креативного простору в Славуті. Цей проект мав би стати показовим для усієї країни. 

Роман Мацола відвідав навчально-виховний комплекс (НВК) №2 у Полонному. Тут посприяв виділенню грошей із Фонду соціально-економічного розвитку окремих територій для капітального ремонту садочка. Міська влада долучилася співфінансуванням до проекту. І спільно із ГО “Інститут солідарності громад Романа Мацоли” у школі №7, яка входить у цей НВК, зробили санвузли, септик і каналізування. 

Детальніше про візит розповіло місцеве телебачення Полонного

Зустріч в Пліщинській сільській раді. З головою Тетяною Квітніцькою обговорили облаштування інфраструктури в селі. Відразу по тому тепло прийняли в громаді с. Михайлючка Шепетівського району. Обговорили широке коло запитань. Серед найважливіших – законопроект щодо продажу землі, створення об’єднаної територіальної громади, прийняття програми водозабезпечення села водою через низький рівень води в криницях. 

Це далеко не усі справи, якими займався народний депутат на окрузі. Якщо є інші звернення людей, Роман Мацола готовий їх вислухати. І натомість радить: громадянам варто й самим бути активними, не проходити повз порушення своїх прав, захищатися від свавілля чиновників.

 

 

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини