Не залишили сироту в біді

Вісімнадцятирічна Алла Саковська, з Понінки, мріє стати журналістом. Але життя послало їй нелегкі випробування…

Тяжко-важко в світі жити

Сироті без роду,

Нема куди прихилиться —

Хоч з гори та в воду…

Т.Шевченко, Думка

Вісімнадцятирічна Алла Саковська, з Понінки, мріє стати журналістом. Для цього вона вступила до Житомирського державного університету ім. Івана Франка, на контрактну форму навчання. Дівчинка рік успішно провчилася, але у сім’ї сталося горе – захворів та помер батько. Фактично дівчина залишилася лише з бабцею, яка, на жаль, не мала змоги далі оплачувати навчання в університеті. І хоча Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» встановлює, що до закінчення навчання діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування звільняються від плати за навчання в державних і комунальних навчальних закладах усіх рівнів, фактично студентку змушували платити. ВУЗ мотивував свою позицію тим, що на вказану спеціальність немає державних місць.

У скрутний момент за справу взялася бабуся дівчинки – Людмила Іванівна, яка нині опікується сиротою. Вона звернулася у громадську приймальню народного депутата Романа Мацоли. Вислухавши проблему, там вирішили обов’язково допомогти. Роман Миколайович направив депутатське звернення до міністра освіти і науки Лілії Гриневич з проханням втрутитися. В міністерстві дослухалися та підтримали позицію Романа Мацоли. І ось, завдяки спільним зусиллям бабусі, юристів громадської приймальні Романа Мацоли та міністра, дівчинку перевели на безкоштовну форму навчання і вона має шанс реалізувати  свою мрію.

«Хочу подякувати, – витираючи сльози, каже Людмила Іванівна, – проректору з навчальної роботи Ларисі Янович, юристу приймальні народного депутата Наталі Ксьонзик ну і, звісно, Роману Мацолі, які не залишили нас наодинці з нашими проблемами, проявили чуйність та справді допомогли.

 Сергій Комар

 

12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…
21/09
Щиро вітаю кожного, хто народився, жив, живе чи працює у…
01/09
Бажаю у цей день усім учням, а особливо першокласникам, їх…
24/08
Сердечно вітаю вас з найбільшим святом українців! День Незалежності є…
26/07
Впродовж 5 років я намагався пояснити усім, і це моя…
11/07
Сьогодні у другому читанні було ухвалено проект Виборчого кодексу, який…
05/07
Завдяки прийнятим Верховною Радою законам з 2017 року в Україні…
03/07
Сьогодні під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної…
01/07
“Нам вдалося добитися перших результатів. Після моїх неодноразових прохань, а…

Популярні новини