Як наші освітяни та бібліотекарі вивчали передовий досвід

Майже 150 представників освітньої галузі та бібліотекарів з Шепетівщини, Полонщини та Славутчини побували на семінарах «Впровадження реформи освіти в умовах децентралізації», що були організовані ГО Романа Мацоли «Інститут солідарності громад» 1-2 грудня у Львові. Там наша інтелігенція переймала досвід та отримала нові знання щодо управління та роботи освіти і культури в сучасних умовах, зокрема в період освітньої реформи та децентралізації. Надзвичайно пізнавальними були екскурсії по науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка з її величезним книжковим фондом. Дуже корисною була сесія про реформи освіти в умовах децентралізації.

img_2696

Олег Фасоля, начальник департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, нещодавно повернувся з Республіки Польща. Відомо, що в багатьох випадках Україна переймає досвід успішних реформ від поляків, зокрема і щодо децентралізації та створення об’єднаних самодостатніх громад. Тому учасникам семінару було цікаво послухати, які ж зміни переживали галузі освіти, науки та культури в наших західних сусідів. У Польщі закрили чимало закладів освіти та культури. Було нелегко, багато хто протестував, адже боявся змін, втрати робочого місця, нових вимог. Але все вийшло на краще, а якість освіти лише зросла. Особливо це стосується сіл та невеличких міст. Завдяки реформам, які впроваджуються в Україні, більше коштів витрачатиметься безпосередньо на учнів та вчителів, які з ними працюють.  Більше уваги приділятиметься особистісному розвитку дітей. Є й проблеми, про них теж говорили під час навчання у Львові. Фінансування малокомлектних навчальних закладів, створення опорних шкіл, нормативно-законодавче забезпечення цих процесів – у цих сферах ще є багато запитань, які потребують нагальних відповідей. Розмова вийшла відверта та корисна.

img_2622

Сучасні бібліотеки – це уже не лише місце, де можна взяти книгу. Про це у своєму виступі «Університетська бібліотека як публічний простір» розповів директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка Василь Кметь. Це інформаційні центри, де є медіатеки, вільний доступ до Інтернету, багато знань і літератури оцифровано та доступні онлайн, а приміщення використовуються для зустрічей, семінарів, навчань. Бібліотеки, аби вижити в сучасних умовах комп’ютеризації та інформатизації, повинні змінюватися. Нові послуги для читачів, зручніший доступ до літератури, в т.ч. через Інтернет, можливість відвідувачам користуватися мультимедійними пристроями, оргтехнікою тощо,  – усе, що є вимогами часу. Як це працює на прикладі сучасних бібліотек Львова на власні очі могли побачити бібліотекарі з Шепетівки та сіл району. Цей досвід, знання, нові контакти з колегами, інформація про корисні ресурси та можливості – усе це планують використовувати у своїй роботі наші спеціалісти.

img_2703

Зустрілися учасники семінарів і з народним депутатом Романом Мацолою, завдяки якому ці заходи  відбулися. Роман Миколайович подякував за те, що люди знайшли можливість приїхати, цікавляться новаціями у своїй роботі та хочуть покращувати ту галузь, в якій вони працюють.

img_2583

Поїздки закінчувалися екскурсією по Львову. Місто уже нарядився у святкове вбрання, сяє різдвяними вогнями та з радістю приймає гостей. Організатори – «Інститут солідарності громад» Романа Мацоли – вирішили поєднати приємне з корисним, навчання з цікавим відпочинком, що надихає та надає нових сил для майбутньої праці.

img_2786

За словами народного депутата, подібні семінари та екскурсії – це інвестиція у розвиток людей з освіти та культури Хмельниччини. На думку Романа Миколайовича, без підготовлених та вмотивованих кадрів жодна галузь не може працювати ефективно. Тому він завжди підтримує ідеї проектів, що дають можливість людям розвиватися.

Ірина Топчій, помічник-консультант народного депутата Романа Мацоли: «Ми вже не вперше організовуємо подібні заходи. Намагаємося давати можливість людям підвищувати свій професійний рівень, навчатися, отримувати нові контакти. Сподіваємося, що це допоможе освіті та культурі Шепетівщини отримати новий поштовх для розвитку, результати якого відчують усі мешканці краю».

Валентина Галінська,  головний спеціаліст відділу культури Шепетівської РДА: «Цей семінар був надзвичайно корисний та цікавий. Дуже сподобалось місце проведення – бібліотека університету Франка. Наші бібліотекарі налагодили співпрацю зі своїми колегами, обговорюють нові проекти та можливості для покращення роботи своїх закладів. Мене вразила львівська медіатека. Це проект громадського центру нового типу, що діє при Центральній бібліотеці для дорослих ім. Лесі Українки. Медіатека – це інтерактивний центр, який пропонує можливість участі у заходах та використання різноманітних ресурсів, включаючи Інтернет, CD та DVD-носії, електронні книги, інтерактивні програми вивчення іноземних мов і комп’ютерних технологій, програми дитячого розвитку, комп’ютерні курси, музичну студію, кінозал, дискусійні клуби, тренінги і гуртки для усіх членів родини…»

Олена Колісецька, управління освіти м.Шепетівка: «Цікаво та корисно було послухати Олега Фасолю, його розповідь про реформування освіти, польський досвід, майбутню долю методичних кабінетів тощо. Сподобалась бібліотека ім. Івана Франка. Думаю, цей семінар був надзвичайно корисним для бібліотекарів. Та й освітяни отримали багато нових знань і розуміння, що потрібно змінюватися і йти в ногу з часом. Реформи в системі освіти передбачають, що в результаті більше уваги приділятиметься позашкільному вихованню, а також розвитку талантів та здібностей конкретної дитини. Я хочу подякувати за цей семінар, він сприятиме розвитку нашого краю».

Тетяна Бережна, директор Крупецького НВК: «Для мене корисною та цікавою була розмова з Олегом Фасолею, який розповів не лише про лстанні зміни в освітянській галузі, а й ділився знаннями, які він отримав під час перебування у Польщі. Сподобалось те, що був діалог, можна було задавати питання, обмінюватися думками та власним досвідом і з лекторами і з моїми колегами з інших районів. Запам’яталась чудова бібліотека та приємна екскурсія передсвятковим Львовом. Хочу подякувати Роману Мацолі за те, що постійно цікавиться нашими справами, допомагає реалізовувати освітянські проекти, організовує подібні навчання – орбить багато корисного для нашої та інших громад».

Оксана  Вельгаc, директор Новоселицької ЗОШ: «Від цієї поїздки у мене лише позитивні враження. Особисто мені цікавою була розмова з Олегом Фасолею про проблеми в освіті, які нині потрібно розв’язати в ході децентралізації – створення опорних шкіл, ліквідація малокомплектних навчальних закладів, які вже не можуть забезпечити якісну освіту, як пом’якшити негативні наслідки, як забезпечити законодавче регулювання тих нових процесів, які ми проходимо нині. Загалом відбулася фахова та корисна дискусія. Приємні враження залишилися від організації заходу, семінар був цікавим, корисним та пізнавальним. Хочу подякувати Роману Мацолі та його команді за таку можливість.»

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини