ВЕРХОВНА РАДА ЩЕ НА РІК ПРОДОВЖИЛА МОРАТОРІЙ НА ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ

Верховна Рада прийняла закон “Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, яким кінця 2017 року продовжила мораторій на перевірки для бізнесу.

За словами народного депутата України Романа Мацоли, «у цей непростий час держава повинна дати можливість спокійно працювати людям, які створюють робочі місця, наповнюють бюджет та формують економічний потенціал країни». Тому Роман Миколайович однозначно підтримує таке рішення та проголосував «за».

Згідно із прийнятим документом на законодавчому рівні впроваджується повне обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду до 31 грудня 2017 року. Виключенням є планові заходи Державної ветеринарної та фітосанітарної служб України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів.

38603

«Впроваджується обмеження на позапланові перевірки, які можуть бути проведені лише після обґрунтованого звернення громадянина про порушення фірмою його законних прав, – розповідає Роман Мацола. – Для громадян залишили можливість захисту своїх прав у разі їх порушення. Одночасно ми захищаємо українських підприємців та фірми від необґрунтованих перевірок контролюючими органами».

Згідно з законом передбачена повна публічність механізму погодження Державною регуляторною службою України (ДРС) та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті ДРС дозвіл на їх проведення.

Лишається можливість проведення органами державного нагляду позапланових перевірок з дозволу Кабміну; за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду про здійснення заходу держнагляду за його бажанням; за рішенням суду.

Відповідно до проголосованого в четвер депутатами документу, винятками для регулювання закону можуть бути тільки наступні органи: НКРЕКП, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, ДФС, Державна фінансова інспекція та її територіальні органи, Державна служба експортного контролю України, Державна інспекція ядерного регулювання України та її територіальні органи, Державна авіаслужба, НБУ, АМКУ.

11/07
Сьогодні у другому читанні було ухвалено проект Виборчого кодексу, який…
05/07
Завдяки прийнятим Верховною Радою законам з 2017 року в Україні…
03/07
Сьогодні під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної…
01/07
“Нам вдалося добитися перших результатів. Після моїх неодноразових прохань, а…
30/06
На День молоді у Полонне приїхав з музичним виступом гість…
23/06
Йти чи не йти? Для мене це було відповідальне рішення…
17/06
Минулого тижня у Славуті, Шепетівці та Полонному відзначали День медичного…
16/06
Шановні медичні працівники! Щиро вітаю вас з професійним святом! Бажаю…
10/06
Роман Мацола подарував шепетівчанам виступ відомого українського гурту (більше…)
27/05
Минулого тижня народний депутат України Роман Мацола завітав до кожного…

Популярні новини