Сільські депутати з Шепетівщини вивчали премудрості функціонування об’єднаних громад

Семінар «Практичні аспекти функціонування новоствореної об’єднаної територіальної громади на прикладі Ганнопільської ОТГ» проведено 3 листопада з ініціативи виконуючого обов’язки голови Шепетівської РДА Віталія Янушевського, за підтримки ГО Романа Мацоли «Інститут солідарності громад».

«Процес децентралізації невпинно набирає обертів, – розповідає Віталій Янушевський, – 18 грудня ц нашому районі будуть проведені вибори у двох новостворених ОТГ – Ленковецькій та Судилківській. Далі вони працюватимуть уже за новими правилами, до яких потрібно підійти підготовленими. Наші сільські голови теорію децентралізації вже знають на зубок, а ось практичного досвіду не вистачає. Тому ми, разом з організацією народного депутата Романа Мацоли, вирішили їм у цьому допомогти. Ганнопільська ОТГ для переймання досвіду обрана не випадково, вона одна із найуспішніших на Хмельниччині, тут є чому повчитися».

284017476

Ганнопільська об’єднана територіальна громада, що на Славутчині, хоча і створена нещодавно, але має чималі успіхи, а мешканці вже відчули перші позитивні результати децентралізації. Сьогодні в ОТГ  реалізовуються одразу 24 інфраструктурних об’єкти на загальну суму понад 13 мільйонів гривень. Ремонтуються дитячі садочки, школи, сільські клуби, комунальні дороги (коли ви востаннє бачили ремонт сільських доріг? – авт.). Усе це стало можливо завдяки кільком факторам – децентралізації, що передбачає більше повноважень та фінансових ресурсів на місця, активна робота голови ОТГ Маргарити Медведюк та підтримка громади.

284017351

Маргарита Іванівна та члени її команди радо поділилася з колегами з Шепетівщини своїми знаннями, а головне, практичним досвідом функціонування об’єднаної громади. Маргарита Медведюк розповіла як проводилась перша сесія, формувався виконавчий комітет, проходив бюджетний процес, як їй вдається залучати стільки коштів з державного бюджету.

Побував на заході і голова Славутської РДА Богдан Маршук. Він сам родом з Шепетівського району, тому вболіває за успішних розвиток краю.

284017489

Участь у семінарі взяли тринадцять сільських голів та депутатів сільських рад, які мають бути об’єднані у Ленківську та Судилківську територіальні громади. Ділячись враженнями вони практично в один голос стверджують, що подібний обмін досвідом є надзвичайно корисним та практичним. Дякують Шепетівській адміністрації, зокрема Віталію Янушевському, та громадській організації Романа Мацоли «Інститут солідарності громад».

Варто відзначити, що організація депутата постійно підтримує подібні проекти, адже Роман Миколайович вболіває за розвиток громад на місцях. А для цього потрібні не лише прийняті закони, виділені кошти, а ще й управлінці, які зможуть ефективно працювати в нових умовах.

284016911 284017077

Юрій Криворчук, Ленковецький сільський голова: «Добре, що нам організували таке навчання, ми отримали практичні знання з функціонування об’єднаних територіальних громад, яких в жодній книжці не прочитаєш».

Тетяна Котик, голова Судилківської сільської ради: «Мене найбільше цікавили особливості формування бюджету ОТГ, для себе я отримала багато відповідей на ті питання, які мене хвилювали».

Вадим Верхогляд, депутат Судилківської сільської ради: «Раніше мені вдалося залучити кілька проектів на розвиток своєї громади, разом з тим мені було цікаво та корисно дізнатися про досвід наших сусідів у написанні проектів на державні фонди. Вдячний за цей семінар і впевнений, що всі його учасники тепер ефективніше працюватимуть для своїх громад».

284017332

«Ми живемо у непрості часи, – завершує в.о. голови Шепетівської РДА Віталій Янушевський, – але приклад Ганнопільської громади показує, що є перші позитивні результати децентралізації, і там де справді дієва влада, де є активна громада, підтримка народного депутата, там є і результати. Україна починає відновлюватися, вперше за багато років чималі кошти виділяються на ремонти сільських шкіл, садочків, доріг. Переконаний, що незабаром і на Шепетівщина люди відчують ці позитивні зміни».

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини