Спільна позиція трьох європейських народів

Верховна Рада України прийняла Постанову про Декларацію Пам’яті і Солідарності Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України.

Народний депутат України Роман Мацола, який проголосував “за” прийняття документу, вважає це правильним та своєчасним кроком, покликаним не лише нагадати про причини та винуватців Другої світової війни, а й ще раз привернути увагу світової спільноти до сучасних злочинів Російської Федерації.

Як зазначено у пояснювальній записці до Постанови, необхідність затвердження Декларації Пам’яті  і Солідарності  Сеймасу Литовської  Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України обумовлена триваючою агресією Російської Федерації проти України, яка продовжує загарбницьку практику СРСР, що була спрямована на поневолення литовського, польського та українського народів.

Ревізія Росією ролі Радянського Союзу як одного, поруч із нацистською Німеччиною,  розпалювачів ІІ Світової війни, недотримання принципу непорушності кордонів, закріпленого Гельсінськими угодами, що мало наслідком окупацію та анексію українських територій, становить загрозу для європейської та світової безпеки. Нехтуючи загальновизнаними принципами міжнародного права, Російська Федерація відтворює ті самі методи та підходи, що призвели до початку ІІ Світової війни.

В таких умовах спільна ініціатива Сеймасу Литовської  Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України щодо одночасного затвердження Декларації Пам’яті  і Солідарності, приуроченої до 77 річниці   вторгнення СРСР до Польщі, буде покликана:

  • нагадати Європі та усьому світу про ті злочини, що мали місце в минулому;
  • засвідчити факт, що потурання агресору веде до ще більшої війни;
  • задекларувати готовність протистояти експансіоністським намірам Росії та її історичному ревізіонізму;
  • підтвердити спільне бачення викликів сьогодення, як і спільне бачення процесів у минулому.

За погодженням із законодавчими органами Литовської Республіки та Республіки Польща  передбачалося одночасне затвердження Декларації 20 жовтня 2016 року.

ДЕКЛАРАЦІЯ ПАМ`ЯТі і СОЛІДАРНОСТІ

Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України

Kеруючись духом солідарності між народами Литви, Польщі і України;

Діючи в руслі стратегічного партнерства між Литовською Республікою, Республікою Польща і Україною;

Наголошуючи на нашій непорушній відданості фундаментальним принципам міжнародного права і спільному захисту національного суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності кордонів кожної з наших держав;

Нагадуючи про велику історичну жертву наших народів, принесену на захист свободи і незалежності;

Дбаючи про захист свободи і досягнення гідного життя наших народів в об`єднаній Європі;

Ми, представники Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України;

Спільно й одночасно приймаємо цю Декларацію Пам`яті і Солідарності, аби віддати шану мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність.

Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений поміж двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом, a в 1940 році – совєтська окупація Литви, Латвії i Естонії. Наслідком цього стали масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття.

Ми пам`ятаємо, що кволість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій,  відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в результаті – до розподілу Європи.

Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії i окупації наших країн у ХХ столітті.

Ми пам`ятаємо про боротьбу литовських, польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав.

Ми віримо у необхідність активізації неупереджених історичних досліджень та необхідність стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах.

Звертаємо увагу на те, що здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення  основних норм міжнародного права та договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем  домовленостей та ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи.

Ми висловлюємо нашу солідарність з усім Українським народом, в тому числі з кримськими татарами, у період цього великого випробування.

Підкреслюємо нашу заангажованість у заходах на користь мирного розв’язання конфлікту на сході України та повернення її територіальної цілісності.

Наголошуємо на необхідності згуртованості дій в рамках Організації Північноатлантичного Договору проти нових загроз і висловлюємо підтримку поглибленню співробітництва Альянсу з Україною та її стратегічній меті набути членства в НАТО.

Ми закликаємо всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність та захищати об’єднану Європу від зовнішньої агресії.

Закликаємо народи всієї Європи пам’ятати про причини і наслідки II світової війни, а також докласти спільних зусиль з метою захисту безпеки і свободи.

 

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини