Акція з такою веселою назвою проводиться на Полонщині спільно громадськими організаціями ПРО «Майдан», «Інститут солідарності громад» та однією з політичних сил.
В рамках цієї діяльності у навчальних закладах Полонного та Понінки організовано збір використаних батарейок для їх подальшої безпечної переробки та утилізації відходів.
Це дуже важливо, адже за даними екологів одна викинута на смітник використана пальчикова батарейка може забруднити близько 400 літрів води або 20 м² грунту.
«Ми розпочали цю діяльність ще на початку року, – розповідає один із активістів проекту Віктор Будник. – Вирішили, що найкраще такий збір старих батарейок організувати на базі навчальних накладів, таких як дитячі садочки та школи. Дітям надзвичайно сподобалась ідея і вони активно долучилися до збору батарейок. Найбільше долею «порятунку їжачків» перейнялись найменші полончани, які тормошили батьків, шукали старі використані батарейки та приносили їх до спеціально облаштованих контейнерів».
Долучилась до цієї акції і громадська організація Романа Мацоли «Інститут солідарності громад». Нею були виділені кошти на призи – спортінвентар – для навчальних закладів, учасників проекту. Допоміг коштами також голова районної ради Олег Янчук.
Нещодавно були підведені проміжні результати акції. Виконавчий директор ГО «Інститут солідарності громад» Леся Костик доставила майже 137 кг зібраних дітьми використаних батарейок, які були передані на утилізацію у львівське підприємство «Аргентум».
Але проект триває і надалі. Активісти хочуть, щоб поступово місцева влада організувала постійний збір та переробку небезпечних відходів, готові допомагати в цій діяльності як хорошими креативними ідеями, так і активною участю.
«Я хочу подякувати маленьким екологам з Полонщини, – ділиться враженнями засновник ГО «Інститут солідарності громад» Роман Мацола, – та дорослим небайдужим людям за цю акцію. Можна багато говорити про зміни в країні, а я пишаюся та дякую тим людям, які невеликими кроками ці зміни в Україні роблять».