Верховна Рада вирішила кардинально змінити фінансування українських доріг

Минулого тижня Верховна Рада України прийняла рішення про створення Дорожнього фонду, робота якого покликана кардинально змінити ситуацію з якістю українських доріг. Про цю позитивну новину ми попросили розповісти Народного депутата України Романа Мацолу.

«На минулому тижні за основу було прийнято два законопроекти, – розповідає народний обранець, – якими створюється спеціалізований Дорожній фонд. Ці документи, прийняті у першому читанні, дуже важливі, мають допомогти у найближчому майбутньому кардинально покращити якість доріг».

257723235

Приємно, що ідея підтримана не лише багатьма депутатами з різних фракцій, але й має схвальні відгуки від фахівців, які безпосередньо працюють над ремонтами.

«Дорожній фонд, – розповідає Роман Мацола, – буде наповнюватися за рахунок акцизів та мит з нафтопродуктів та продажу автомобілей, а це реальні «живі» кошти, які цільово підуть на дороги».

62% з цих коштів будуть використані на дороги державного значення, якими найбільше користуються громадяни, 3% – на заходи з безпеки, 35%  надійдуть місцевим громадам у вигляді субвенцій.  Якщо законопроекти будуть прийняті в цілому, то уже в наступному році на дороги має бути спрямовано 30 мільярдів гривень.

257723403

«Це спроба системно вирішити проблему, з якою часто звертаються виборці, – коментує прийняті законопроекти Роман Мацола. – Цього не робилося 25 років, маю надію ми зможемо змінити ситуацію на краще. Хочу повідомити виборців, що ми прийняли рішення підготувати ці два документи до другого читання по скороченій процедурі, аби уже з наступного року Дорожній фонд запрацював.