Що буде із закупівельними цінами на молоко?

Українське село перебуває у скрутному становищі. Більшість селян знаходяться за межею бідності, а здача молока є одним із основних способів заробітку. Але закупівельні ціни на нього, на відміну від цін на молочні продукти, вкрай низька і не завжди покриває хоча б витрат на утримання великої рогатої худоби, не кажучи вже про прибутки.

«До мене, як до народного депутата України, – розповів  Роман Мацола, – надходять безліч звернень від моїх виборців, з проханням вжити заходів щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та встановлення граничної ціни на нього.  Зараз його вартість нижча за вартість води. Люди вимагають, аби ціну на молоко підвищили. Адже часто це чи не єдиний їх дохід, який потребує чималих витрат».

В умовах економічної кризи та девальвації національної валюти, закупівельні ціни на молоко залишаються вкрай низькими, а витрати на утримання худоби постійно зростають.

Роман Мацола, разом з іншими депутатами, усвідомлюючи проблематику даного питання, став співавтором та проголосував за прийняття у першому читанні законопроект №2089, який передбачає підвищення закупівельних цін на молоко. І зараз селяни чекають, коли цей законопроект буде в порядку денному готовий до другого читання.

«Крім того, – продовжує Роман Мацола, – я неодноразово звертався з депутатськими запитами та зверненнями до Кабінету міністрів України з проханням вирішити це питання. Адже згідно з законодавством України це саме повноваження Уряду, а не Верховної Ради, Президента чи місцевої влади».

Нещодавно депутат отримав відповідь, в якій йдеться про те, що на спільній наради кількох профільних міністерств вирішили в інший спосіб розв’язувати проблему. Пропонують стимулювати створення умов для виробництва молока більш високої якості, і, як наслідок, до зростання закупівельних цін. Крім того, з відповіді стало відомо, що на сьогодні Мінагрополітики разом з іншими органами влади опрацьовує питання надання підтримки особистим селянським господарствам, які займаються виробництвом молока для підвищення якісних показників сировини, зокрема придбання вітчизняного обладнання для місцевої переробки молока.

Але ці непогані плани, на жаль, на сьогодні не дають відповіді на питання як селянам вижити.

«Ми повинні рятувати українське село, – заявив Роман Мацола. – Люди, які тримають худобу, повинні заробляти на цьому. Тому маю надію, що наш законопроект буде прийнятий, а Уряд створить всі умови, аби селяни відчули підтримку держави».

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини