Роман Мацола голосував за звільнення одіозних суддів

Минулого тижня на своєму позачерговому засіданні Верховна Рада України прийняла постанови про звільнення 29 суддів з усієї України. Переважно це судді, які переслідували учасників Революції Гідності. Формулювання, з якими звільняли служителів феміди – «за порушення суддею присяги».

«Я голосував “за” звільнення одіозних суддів, які порушили присягу та своїми діями дискредитували високе звання, зокрема йдеться і про тих людей, які переслідували активістів Революції Гідності», – прокоментував свою позицію Народний депутат України Роман Мацола.

Через те, що не всі депутати взяли участь у голосуванні, звільнено лише 29 з 33 суддів, прізвища яких були у підготовлених проектах постанов.

Голосування відбулося 29 вересня, а вже з наступного дня почала діяти судова реформа, прийнята депутатами ще влітку.  Вона передбачає, зокрема, часткове зняття суддівської недоторканості, ліквідацію низки судів та створення на їх місці нових через конкурси. Крім того, судді пройдуть переатестацію – кваліфікаційне оцінювання, вона чекає на всі суди, які не реформують. Також до судів передбачають залучити, так би мовити, «свіжу кров», тобто людей з-поза системи: подавати свої кандидатури можуть адвокати, науковці, правозахисники.

Для розгляду антикорупційних справ у системі правосуддя передбачене створення Вищого антикорупційного суду, який будуть формувати на відкритому конкурсі.

«Дуже сподіваюся, що ця реформа запрацює, – говорить Роман Мацола, – адже від її успішної реалізації залежить дуже багато, починаючи від відчуття захищеності та справедливості громадян у власній державі до можливості залучати інвестиції в економіку. Вважаю, що без очищення та реформи судової гілки влади нам буде складно розраховувати на позитивні зміни в інших сферах життя країни».

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини