Небайдужа патріотка Неоніла Мацюк

До 25 річниці незалежності, згідно з Указом Президента, ювілейною медаллю “25 років незалежності України” нагороджено багатьох громадян, які зробили свій особистий внесок у розвиток та становлення нашої країни. Серед них і славутчанка, громадська активістка, в минулому медик, а нині волонтерка та просто небайдужа людина – Неоніла Мацюк. Хто вона і за що отримала таку відзнаку ми вирішили розповісти нашим читачам.

Поспілкувавшись з людьми, які особисто знають нашу героїню ось що ми дізналися: Неля Мацюк є волонтером та громадсько активною людиною, раніше близько 20 років працювала медсестрою, а нині ж, перебуваючи вже на пенсії, є секретарем громадських організацій «Славутське об’єднання “Майдан” та «Товариство підприємців «Край». Вона брала активну участь у подіях Ревоюції Гідності, була одним з координаторів Майдану у Славуті, виконувала величезний об’єм непоказової, але дуже важливої роботи. Коли розпочалася війна з Росією Неоніла Василівна взялася допомагати нашим військовим. Координувала збір та відправку продуктів харчування, оснащення та коштів для наших солдатів. Знайомі кажуть, що пані Неоніла дуже скромна, порядна, чесна та працьовита жінка. А найголовніше – вона небайдужа.

«Народилась я у селі Голозубинці, Дунаєвського району Хмельницької області, – розповідає пані Неоніла. – Закінчила медичне училище, працювала у госпіталі в м.Славута, маю двадцять років стажу. Після закриття медичного закладу певний час була підприємцем».

Саме завдяки роботі на ринку Неоніла Мацюк завоювала авторитет та довіру серед місцевих підприємців. Тому її обрали секретарем «Товариства підприємців «Край».

14408323_1154283527980590_1392818581_o

«Коли був при владі Янукович, усі розуміли, що відбувається щось не те, країною керують бандити, а ми хотіли змін, чесної та справедливої влади, – згадує часи Майдану Неоніла Василівна. – Ми підтримали молодь, яка вийшла на Євромайдан у Києві, а коли міліція побила студентів уже ніхто не міг лишатися осторонь».

Як ви пам’ятаєте, славутські підприємці одними з перших підтримали київський Майдан, брали активну участь у заходах, возили продукти, намети, дрова. Там був наш автобус, кухня, де можна було перекусити та зігрітися. Багато славутчан побували тоді на Євромайдані завдяки коштам та зусиллям підприємців. Серед тих, хто забезпечував цю роботу була і Неля Мацюк. Вона координувала збір та відправку людей, виконувала багато інших функцій. Зізнається, що інколи було важко, подекуди страшно, особливо коли показували кадри з протистояння у столиці. Але хтось мусив це робити. Неоніла Василівна, каже, а хто крім нас це мав зробити.

До речі, автобус нашого підприємця тоді згорів разом з іншим майном, але Майдан переміг.

«Не зважаючи на усі теперішні труднощі, – продовжує пані Неоніла, – я вважаю, що Революція Гідності перемогла і стала початком змін на краще. Люди перестали боятися, відстоюють свою думку, позицію, ми вже ніколи не підкоримось диктаторам та злочинцям».

У новоствореній громадській організації «Майдан» Неонілу Мацюк обрали секретарем. Але п0ісля закінчення Революції Гідності відпочити їй не довелося. Одразу розпочалося вторгнення проросійських терористів у Крим та на Донбас. Славутчани йшли захищати цілісність та Незалежність України, а Неоніла Мацюк стала волонтером та допомагала забезпечувати наших солдатів.

Неоніла Василівна розповідає, що лише завдяки зусиллям простих людей вдалося вистояти. Волонтери лише координували та організовували роботу сотень небайдужих мешканців Славутчини. Хтось приносив продукти, хтось плів сітки, хтось збирав кошти та їжу, хто відвозив їх на схід. Єдність та небайдужість українців у період війни з ворогом дає віру, що ми подолаємо всі труднощі та збудуємо сильну країну.

На запитання про 25-ту річницю незалежності пані Неоніла відповідає – «Українці змінилися, ми  почали по-справжньому любити та поважати свою країну, культуру та один одного. На майдані багато з нас вперше співали гімн, зараз робимо це з великою нашою. Приємно бачити маленьких дітей у вишиванках, які гордо тримають синьо-жовті прапорці і пишаються тим, що вони українці».

Так, нам ще не все вдається, є багато труднощів, в першу чергу економічних. Пані Неоніла вважає, що влада повинна бути ближчою до людей, чути їх, пояснювати ті рішення, які людям важко сприймати.

На запитання, що, на її думку, має робити кожен українець, аби ми збудували сильну Україну, пані Неоніла відповідає  – усі повинні добре та на совість працювати на своєму місці, навчитися радіти успіхам інших, а якщо в когось біда, то не зловтішатися а допомогти у скрутну хвилину. Каже, що люди мають думати не лише про матеріальні блага, а й дбати про духовні основи. А головне – не бути байдужими.

А ще, пані Неоніла Мацюк хотіла б подякувати та підтримати родини тих хлопців, які нині захищають Україну на сході, вклонитися матерям та рідним загиблих за Україну, побажати сил та здоров’я нашим солдатам, а також привітати всіх з Днем незалежності. «Слава Україні!» – саме цими словами Неоніла Василівна закінчила нашу розмову. Ну що ж, вітаємо її з заслуженою відзнакою. Героям Слава!

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини