Покликання – доброчинність

Тетяна Столярчук, завідуюча Шепетівської районної психолого-медико-педагогічної консультації, написала про наш спільний проект “Дитина – не засіб, а мета”.

Покликання – доброчинність

Важко сказати, чого найбільше потребує сьогодні наша Україна, але людей успішних, доброчинців так це точно. Цікаву закономірність виявили соціологи: найбільш успішними є люди, які дбають не лише про власні досягнення, а й активно допомагають іншим.

Що ж таке справжня благодійність? На нашу думку, це не спосіб отримати, це спосіб віддати, принести добро іншим. Взагалі доброта – це характерна риса українського менталітету. Адже невипадково в народі кажуть: «Зробив добро собі – зробив тільки заради себе, зробив добро іншому – покращив життя всім». Робити добро – завжди в пошані. А люди, які допомагають іншим, завжди  залишатимуться прикладом для наслідування.

Тож хочеться розповісти про тих, основним принципом життя кого, точніше сказати, нормою життя, стала небайдужість до долі інших, любов і добро, розповісти про тих, хто розуміє проблеми  дітей з особливими потребами і допомагає їх вирішувати. Це Громадська організація “Інститут солідарності громад Романа Мацоли”. Це організація, що працює заради якісних змін, заради добробуту, заради майбутнього. Не випадково основними цінностями, які сповідує вона, є: системність, відкритість та прозорість діяльності, толерантність та соціальна відповідальність. Багато ініціатив заради добра проголошено нею. І ось остання з них – конкурс мікро-грантів.

DSC08162

Саме цей конкурс спонукав і нас до розширеного пошуку додаткових джерел фінансування та підтримки. Працюючи в напрямку підтримки дітей-інвалідів та їх родин, культивуючи ідеї толерантного співіснування – якісних змін складової суспільства, забезпечуючи особливі потреби дітей з вадами психофізичного розвитку, розробляючи освітні маршрути з наскрізними лініями корекційної складової навчально-виховного процесу, ми запропонували на розгляд конкурсу проект під промовистою назвою “Дитина – не засіб, а мета”. Перемога нашого проекту зайвий раз переконує в актуальності та важливості діяльності Громадської організації в напрямку загальнолюдських цінностей, в європейській інтеграції та, врешті-решт, у формуванні якісно нового суспільства.

DSC08174

Про це яскраво свідчить і спільна розмова з народним депутатом Романом Мацолою з переможцями – відверта, щира, справжня – активний діалог небайдужих. Саме ця зустріч ще більше спонукала нас, переможців, до активного впровадження задуманого у життя. Тут, до речі, слід відмітити молоду команду, професійну, конструктивну, тактовну.

За підтримки громадської організації “Інститут солідарності громад Романа Мацоли” ми отримали планшетний комп’ютер, набір корекційного інструментарію та фінансову підтримку просвітницьких заходів: марафон “Повір у себе”, зустрічі з батьками “І Ваша доля людям не байдужа”, “Все золото світу не варте любові”, тренінг з батьками, заходи-розваги до Дня захисту дітей. А це саме те, що допомагає нам у роботі з такою категорією дітей, що дає їм можливість повірити: найбільшою цінністю  на землі є людина.

13606839_290014334683809_3881512166745783468_n

Громадська організація “Інститут солідарності громад Романа Мацоли” завжди відкрита для нових контактів, діалогу та співпраці.  Вона відгукується на прохання, обіцяє, підтримує. І це – не просто слова, а реальні справи, які щоденно втілюються в життя, і всі ми бачимо їх результати. Ось так спільними зусиллями рухаємося у напрямку вирішення сьогоденних проблем, формування майбутнього  нашої країни, а отже розбудови її державності.

Тетяна Столярчук

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини