Розбудовуючи Українську церкву

Завдяки зусиллям родини Романа Мацоли та з благословення  Високопреосвященнійшого Антонія, православні християни Хмельниччини змогли приклонитися та помолитися до афонської ікони Марії Магдалини з часточкою її мощей.

13-15 травня у Хмельницький, Полонне, Шепетівку та Славуту прибула для поклоніння ікона рівноапостольної Марії Магдалини. Мироносицю Марію Магдалину називають апостолом для апостолів, тобто рівноапостольною, адже саме вона була першою удостоєна бачити воскреслого Христа та сповістити цю радісну звістку іншим апостолам та всьому світу.  «Йди до братів Моїх і скажи їм: іду до Отця Мого і Отця вашого і до Бога Мого і до Бога вашого» (Ін. 20: 17). Сказав  ці слова Ісус Христос після свого Воскресіння саме Марії Магдалині. І тоді Марія Магдалина пішла і сповістила апостолам Христовим про те (Ін. 20: 18), що трапилося з нею, і захоплено втішала їхню скорботу дивними словами: «Христос воскрес!» Як першу, послану Самим Господом, благовісницю воскресіння Христового Церква визнає Марію Магдалину «рівноапостольною».

DSC_6168

Ікону, яка нині перебувала на Хмельниччині написали монахи на святій горі Афон і передали її родині Романа Мацоли в знак подяки за покровительство над монастирем Симонопетра. Ікона містить часточку мощей Марії Магдалини. Православні християни вірять у її чудотворну силу.

Перебуваючи нещодавньо на Афон, віруючі з Хмельниччини дізналися про ікону Марії Магдалині та звернулись з проханням привезти святиню, яка постійно перебуває в Києві, для того аби вклонитися та помолитися. Родина Мацол радо відгукнулася, адже вважає, що такий візит дасть змогу більшій кількості людей помолитися перед святинею.

У Хмельницькому урочиста зустріч ікони відбулася у Свято-Андріївському кафедральному соборі в п’ятницю ввечері, а наступного дня зранку тут відбулася Божественна літургія. Далі афонська святиня вирушила у Полонне, де у Свято-Троїцькому храмі, під керівництвом отця Андрія Моравського, відбулася урочиста зустріч і Молебень. Зі словами подяки звернувся до прихожан місцевий священних, зазначивши велику роль Романа Мацоли у становленню Української церкви.

245370479

У неділю, 15 травня, у Свято-Володимирському храмі в Шепетівці відбулася Архієрейська Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященнійший ЕПІФАНІЙ, Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківський. Віряни краю також радо вітали Високопреосвященнійшого Антонія, який брав участь у службі.

245371292

 

І на завершення святиня прибула до Свято-Покровського храму у м.Славута, де відбувся  Молебень.

 

245371759

Загалом кілька тисяч вірян у Хмельницькому, Полонному, Шепетівці та Славуті прийшли вшанувати святиню. Кожен з них в дар отримав маленьку копію афонської ікони.

Роман Мацола подякував святим отцям за сприяння в організації цієї події та висловив впевненість, що лише маючи міцну віру в Бога, у власний народ, свою землю та Українську церкву, маючи глибокі духовні основи, ми зможемо збудувати міцну Українську державу.

DSC_6198

 

За словами народного депутата від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Романа Мацоли, як Марія Магдалина була з Христом під час його земного служіння та проповідувала християнство після вознесіння його на Небо, так і він хоче побажати усім віруючим, аби вони мужньо витримували усі життєві випробування, а Бог завжди був їх захисником та заступником.

Іван Вітер

01/09
Бажаю у цей день усім учням, а особливо першокласникам, їх…
24/08
Сердечно вітаю вас з найбільшим святом українців! День Незалежності є…
26/07
Впродовж 5 років я намагався пояснити усім, і це моя…
11/07
Сьогодні у другому читанні було ухвалено проект Виборчого кодексу, який…
05/07
Завдяки прийнятим Верховною Радою законам з 2017 року в Україні…
03/07
Сьогодні під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної…
01/07
“Нам вдалося добитися перших результатів. Після моїх неодноразових прохань, а…
30/06
На День молоді у Полонне приїхав з музичним виступом гість…
23/06
Йти чи не йти? Для мене це було відповідальне рішення…
17/06
Минулого тижня у Славуті, Шепетівці та Полонному відзначали День медичного…

Популярні новини