Працювати на своїй землі

Троє хлопців із села Судилків – Віталій, Вадим та Руслан – вирішили, що годі вже нарікати на державу та чекати «манни з неба», краще взяти долю у свої руки та працювати на власній землі. Виріши і почали шукати можливостей для започаткування маленького бізнесу.

Свій вибір хлопці зупинили на вирощуванні ягід. Вирішили засадити 1 гектар землі саджанцями ремонтантної малини, яка за літо родить кілька раз. Але щоб реалізувати такий задум потрібні чималі кошти. Тому хлопці, замість купувати собі авто чи «смартфони», скинулися та вклали усе що мали в започаткування власної справи.

«Допомогли нам втілити свій задум в життя в ГО Романа Мацоли «Інститут солідарності громад», – розповідає один із засновників кооперативу Руслан. – Знайшли нам консультанта, допомогли розібратися з тонкощами вирощування цієї культури, разом склали бізнес-план, надали юридичну допомогу з оформлення кооперативу, організували відвідування відповідних навчальних тренінгів та семінарів, що орієнтують на пошук інвестора.

Нещодавно саджанці були висаджені. Новостворені сільські кооператори дбайливо доглядають за кожним пагінцем.

«Ми допомогли в започаткуванні цього кооперативу, – розповідає виконавчий директор ГО «Інститут солідарності громад» Леся Костик, – не заради вигоди трьох людей, хоча і їм потрібна допомога, ми ставимо собі за мету на конкретному прикладі показати людям з Шепетівщині, як вони можуть господарювати на власній землі, не віддаючи її за безцінь в оренду, а працюючи самим на себе. Маю велику надію, що цей проект буде успішним та послугує хорошим прикладом для інших».

Що ж, і ми сподіваємося незабаром спробувати тієї смачної малини з судилківського кооперативу. Фірму, до речі, хлопці назвали «ВІВАРУ», здогадуєтесь чому?

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини