Роман Мацола зустрівся зі славутськими депутатами

Народний депутат України Роман Мацола провів робочу зустріч з депутатами Славутської міської ради, під час якої обговорив з місцевими обранцями найбільш актуальні проблеми  життя міста.

Про кошти за проживання у зоні спостереження ХАЕС

Роман Мацола поінформував представників місцевої ради, що питання фінансової компенсації за проживання у 30-кілометровій зоні ХАЕС постійно тримаєте на контролі і неодноразово звертався до Уряду. За інформацією, отриманою з Мінрегіонрозвитку відомо, що у 2014 рік кабмін не здійснив перерахунок субвенції не лише Славуті, а й по всіх населених пунктах, які знаходиться у зоні спостереження.

На депутатський запит Р.Мацоли А.Яценюк відповів, що кошти за 2015 рік для Славути перераховані у повному обсязі. Копія відповіді була надіслана міському голові В.Сидору. Щодо компенсації за 2016 рік, то у профільному міністерстві повідомили, що готується Розпорядження на перерахунок субвенції, для Славути у розмірі 2,3 млн. грн. Про це команда депутата вже поінформувала міську раду.

 

Землю місцевим громадам

На запитання присутніх депутатів Роман Мацола заявив, що підтримує пропозицію про повернення повноважень місцевим радам володіти, користуватися та розпоряджатися землями поза межами їх населених пунктів. Роман Миколайович навіть був співавтором одного з законопроектів задля врегулювати цієї проблеми. У зв’язку з тим, що подібних законопроектів депутати внесли кілька, нині їх вирішили об’єднати та напрацювати один комплексний закон. Робота над ним на сьогодні ще триває.

Запит чи звернення

На зустрічі Роману Мацолі прозвучав закид, мовляв він зовсім не відправляє депутатських запитів, які стосуються проблем Славути. На це народний обранець відповів, що є дві подібні форми роботи – депутатський запит та депутатське звернення. Єдина різниця в тому, що запит зачитується з трибуни Верховної Ради і потрапляє у статистику на сайті, а звернення ні. Роман Мацола повідомив, що відправив уже більше сотні депутатських звернень, кілька запитів, в т.ч. і щодо проблем Славути, і загалом активно працює над вирішенням проблем мешканців, а на «піар» та статистику просто не звертав увагу.

Винен в усіх гріхах?

Часом на зустрічі лунала досить гостра критика щодо діяльності Верховної Ради України, Президента та Уряду. Інколи складалося враження, що так як Роман Мацола чи не єдиний представник центральної влади, до якого можна так відкрито звернутися, то славутські депутати вирішили висловити йому все наболіле. До речі, варто віддати належне пану Мацолі, він щиро визнавав існуючі проблеми, не намагався сховати «голову в пісок» чи показати свою значимість.

Навіть коли претензії звучали явно не за адресою, а робоча розмова перетворювалася на політичне шоу Роман Миколайович намагався на провокації не реагував, а говорив по-суті. Так є проблеми з фінансуванням проф-техосвіти, і цей тягар наразі не можна перекладати на плечі місцевих бюджетів. Так, на жаль, не поки вдалася реформа прокуратури, і тому є багато претензій по розслідуванню резонансних справ. Так, політична криза існує, і вихід з неї знайти непросто. Але з іншої сторони, дострокові вибори сьогодні лише погіршать ситуацію, адже за усіма опитуваннями більше голосів наберуть проросійські сили та відверті популісти. І тоді про реформування та європейський розвиток країни можна забути ще на кілька років. Здається, більшість присутніх славутських депутатів це зрозуміли.

Про пільговий проїзд

За словами народного обранця він має інформацію з Міністерства фінансів, що законопроектом передбачено 1, 9 млрд. гривень на відшкодування пільгового перевезення, але навіть цих коштів недостатньо. Роман Мацола підтримав позицію одного зі славутських депутатів, що давно варто провести монетаризацію пільг, тобто гроші давати людям «в руки», аби вони самі вирішували на що їх витрачати.

Щодо фінансування  профтехосвіти

Законопроект 3830-3, яким передбачалось врегулювати питання фінансування професійно-технічної освіти на 2016 рік, був ветований президентом, на вимогу міністерства фінансів. Мінфін мотивує свою позицію тим, що на кінець 2016 року буде криза з виплатою не тільки по профтехосвіті, але й по загальноосвітнім та дошкільним закладам. Але думка Романа Мацоли наступна – потрібно знайти ці кошти, і тому він голосуватиме за подолання вето президента. Варто відзначити, що це позиція досить смілива та принципова.

Військові не хочуть передавати своє майно громадам

Відповідаючи на запитання про передачу у комунальну власність об’єктів державної власності розташованих на території Славути, зокрема недіючого військового шпиталю та військової частини А3845, Роман Мацола підтримав ініціативу місцевих депутатів та нещодавно звертався з відповідними пропозиціями до Міністерства оборони. Військові, наразі, проводять інвентаризацію наявних об’єктів, після чого мають вирішити, що залишиться у їх відданні, а що можна буде передати громадам. За інформацією міністерства майновий комплекс зазначеної в/ч вони ще планують використовувати для потреб армії. В той же час, народний депутат вважає, що більшість занедбаного військового майна потрібно негайно віддавати місцевим органам влади, інакше воно просто буде знищене.

Варто відзначити, що зустріч народного депутата Романа Мацоли з представниками Славутської міської ради вийшла хоч і не проста, але досить конструктивна, багато питань вдалося обговорити, частину проблем уже вирішено, ще частина буде вирішена уже найближчим часом.

Записав Іван Вітер

IMG_3055 IMG_3059 IMG_3071

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини