Як в Адамові криниця громаду об’єднала

Завдяки спільним зусиллям активних мешканців с.Адамів, Полонського району та громадської організації «Інститут солідарності громад» у селі тепер є нова криниця.

Історія про те, як усіма забуте село об’єдналося заради вирішення власних проблем.

«Влітку минулого року ми вирішили організувати виїзні громадські приймальні, – розповідає помічник-консультант народного депутата Романа Мацоли Олена Іщук. – Юрист від депутата, представник управління соцзахисту, пенсійного фонду виїжджали у найвіддаленіші села, аби допомогти людям вирішити їх проблеми. Коли ми вперше приїхали в с.Адамів, нас зустріли «в штики», з недовірою, адже раніше всім було байдуже до проблем жителів села. Тоді люди висказали нам усе, що їм  накипіло».

Але ця історія має позитивне продовження. Надавши юридичні консультації, розповівши як оформляти субсидії, інші документи представники народного депутата запропонували місцевій громаді взяти участь у конкурсі мікро-грантів від «Інституту солідарності громад».

Порадившись, місцеві активісти вирішили спробувати. У селі довгий час не було криниці загального користування. Деякі родини не мали де брати воду. Крім того, місцевий фельдшерсько-акушерський пункт перебував у жахливому стані. Адамівчани вирішили, що саме ці дві проблеми є першочерговими для вирішення. Не до кінця вірячи в успіх подали заявку і … перемогли.

Спільна робота по-справжньому об’єднала село. Адже для реалізації проекту потрібен був і власний внесок, якщо не коштами, то хоча б працею. Робота закипіла. Хтось копав криницю, хтось місив бетон, інший стругав дошки, жінки готували обід. Люди спілкувалися, допомагали один одному, в результаті згуртувалися як ніколи…

У лютому цього року відбулося освячення води в новій криниці поблизу церкви та представлення результатів роботи по ремонту ФАПу. На заходи запросили і представників Романа Мацоли.

«Результати проекту – надзвичайні, ділиться враженнями помічник-консультант народного депутата Олена Іщук. Адже тепер в селі не лише є нова криниця та відремонтований ФАП, а ще й досягнута головна мета – люди об’єдналися, повірили у власні сили та взялися разом вирішувати спільні проблеми».

Пані Олена переконана, що далі в Адамові будуть нові проекти, і село буде розвиватися. Вона радіє, що команді Романа Мацоли вдалося допомогти зробити ось цей перший крок, який часто є найважчим.

А вода в криниці села Адамів надзвичайно смачна, якщо не вірите, приїздіть – самі переконайтеся.

DSCN0081 DSCN0082 DSCN0092

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини