Активні славутчани напишуть стратегію міста

Активні мешканці міста, серед яких бізнесмени, представники влади, громадські активісти, зокрема і з «Інституту солідарності громад» вирішили разом розробити стратегію розвитку Славути  на наступні п’ять років.

Для цього у неділю 12 грудня у Міському палаці культури вони провели Форум SLAVUTA CITY 2020.
Пам’ятаєте як в казці – піди туди, не знаю куди, принеси те, не знаю що. І лише у вигаданих історіях ефект від таких завдань буває позитивний. В реальному житті, незалежно чи ми говоримо про кар’єру людини, чи про розвиток міста важливо наперед усвідомити, куди ти хочеш прийти, яким ти хочеш бачити своє життя через певний відрізок часу, щоб рухатися у правильному напрямку, робити необхідні кроки.

Якою має бути Славута через п’ять років? Саме над цим питанням задумалися ініціатори форуму SLAVUTA CITY 2020, які поставили собі за мету скласти стратегічний план міста Славута у таких галузях як освіта, медицина, туризм. Архітектура, бізнес-індустрія, право, спорт, екологія та енергоефективність.

На форум зібралось близько 50 громадських активістів, представників влади та бізнесу, звичайних мешканців міста. Спочатку вивчили досвід стратегування та розробки проектів від експертів з інших міст. Зокрема Олег Демчук, в минулому заступник міського голови Кам’янець-Подільського розповів про те, як формувалися стратегія та бренд їх міста, а представник громадської організації Романа Мацоли «Інститут солідарності громад» Святослав Клічук поділився досвідом створення «Дорожньої карти реформ для Рівного». Тут варто згадати, що «Інститут солідарності громад» активно підтримує, в тому числі і фінансово, через конкурс мікро-грантів, важливі громадські ініціативи і вже на початку нового року планує оголосити новий конкурс, участь в якому зможуть взяти і активні славутчани.

Далі Артур Кокаревич з громадської організації «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» (ХМКР) під час своєї презентації наголошував на необхідності ефективної співпраці з владою та органами місцевого самоврядування».  Як створити місто комфортне для молоді дискутував з присутніми під час своєї презентації ще один представник ХМКР Степан Кушнір. Валерій Напиткін зі Славути презентував свій проект «Славута туристична», директор солодового заводу Микола Дубіна говорив про сталий розвиток Славутчини, а один із співорганізаторів форуму Віктор Закурдаєв презентував ідею проекту «Креативний простір».

Після доповідей, які були покликані презентувати досвід та позитивні практики інших міст та існуючих на Славутчині проектів учасники форуму розбились на 5 груп та шукали відповіді на запитання, яким же має бути місто через п’ять років, а також намагалися придумати бренд Славути.

За словами одного із співорганізаторів форуму Людмили Васильєвої, – суботня зустріч – це лише початок шляху по створенню Стратегічного плану розвитку міста Славута. Відбулося знайомство учасників, обговорили загальне бачення, а далі потрібно усе деталізувати, подискутувати… І це завдання на найближчих кілька місяців».

ГО «Інститут солідарності громад» підтримала цей захід організаційно і готова далі допомагати в ініціативах, які підуть на благо славутчан.

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини