Громадська приймальня. Якщо рішення суду щодо повернення боргів не виконується

Що варто знати у випадках, коли виникли проблеми із виконанням рішення суду – консультує юрист громадської приймальні народного депутата Наталія Ксьонзик.

Нині громадяни часто звертаються до суду за захистом своїх прав та свобод. Конституція України гарантує, що судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України. Проте, судячи із численних звернень до громадських приймалень народного депутата, усе не так просто.Судові рішення про відшкодування чи то матеріальної, чи моральної шкоди відповідачем на користь позивача, чи повернення боргу відповідачем часто залишаються так і невиконаними. Причиною цього є ніби відсутність у боржника майна рухомого чи нерухомого, офіційного заробітку, тобто джерела доходу, зареєстрованих транспортних засобів тощо. В більшості випадків на момент пред’явлення стягувачем виконавчого документа до виконання майно, яке було в боржника, вже продано або подаровано. Якщо здійснені державним виконавцем належні заходи щодо розшуку майна у боржника таки не дали жодних результатів, то відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, повертається стягувачу. Тобто вимоги стягувача так і залишаються незадоволеними, хоч він і не  позбавляється права на повторне пред’явлення  виконавчого  документа  до  виконання  протягом строків встановлених Законом України «Про виконавче провадження». Що ж робити людині, яка опинилася в такій ситуації? Юристи радять подумати про це наперед. Якщо виконання зобов’язання виникає із договірних правовідносин, то необхідно забезпечити виконання такого зобов’язання, наприклад заставою. В такому разі невиконання боржником зобов’язання згідно договору є наслідком одержання задоволення вимог стягувача із вартості заставленого майна. Тобто це є певною гарантією, що все-таки стягувач отримає належні йому кошти.

Складніше у випадку, якщо договору не було. Проте і в цій ситуації є можливість вжити деяких заходів. Наприклад, разом із позовною заявою подати заяву про забезпечення позову. Цивільний процесуальний кодекс України передбачає декілька видів забезпечення позову, зокрема накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні дії тощо. Заява про забезпечення позову розглядається судом в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. Тоді виникає важливий момент, відповідач дізнається про пред’явлений до нього позов після того, як ухвалою суду вже накладено арешт на його майно або застосовано інший вид забезпечення позову. Тому він не матиме змоги «позбутися» належного йому майна і стягнення з нього буде зробити простіше.

Детальнішу консультацію чи допомогу в оформленні документів можна отримати звернувшись до громадської приймальні народного депутата, що знаходяться за наступними адресами:

м.Полонне, вул.Лесі Українки, 114, кімн. 25, тел. 067-373-60-64 (Олена Іщук)

м.Шепетівка, вул.Островського, 42, кімн.10, тел. 067-373-60-67 (Ірина Топчій)

м.Славута, вул.Соборності, 7 кімн. 24, тел. 067-373-60-68 (Людмила Васильєва).

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини