Про реабілітацію для учасників АТО

Держава повинна дбати про тих, хто захищає її цілісність та незалежність. Для учасників антитерористичної операції передбачена реабілітація за бюджетні кошти, як фізична так і психологічна. В першу чергу допомога надається тим, хто має поранення чи брав безпосередню участь у бойових діях.

Помітну підтримку учасникам АТО на Хмельниччині надає народний депутат Роман Мацола. Обранець допомагав з організацією оздоровлення поранених героїв. Громадська організація Р.Мацоли «Інститут солідарності громад» надає фінансову та організаційну підтримку діяльності спілкам учасників АТО. Депутат також допомагає солдатам в повній мірі використати можливості, які надає для них держава. Нижче подаємо систематизовану інформацію, яку отримав Роман Мацола на свої запити до органів державної влади з приводу можливостей фізичної та психологічної реабілітації наших героїв.

У відповідь на запит народного депутата Романа Мацоли Державна служба України у справах ветеранів війни, та учасників антитерористичної операції повідомила, що будь-який учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій (інваліда війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, має право звернутися до органів соціального захисту населення із заявою про надання послуг з психологічної реабілітації.

Як розповідає Роман Мацола, на сьогодні, згідно із Постановою Кабінету міністрів України психологічна реабілітація постраждалих учасників антитерористичної операції за кошти державного бюджету здійснюють наступні установи:

–  Менський санаторій “Остреч”;

–  ТОВ “Санаторій “Феофанія”;

–  ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт”;

–  ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води”.

Строк психологічної реабілітації згідно умов укладених державою договорів має складати не менше 14 календарних днів. Згідно з поданою Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників АТО від Хмельницької області до Санаторію «Остреч» може бути направлено 51 особу, до «Санаторію «Феофанія» – 62. Місцеві бюджети чи благодійники, за потребою, можуть виділяти додаткові кошти для збільшення кількості учасників Ато, яким буде надана відповідна підтримка.

Про лікування учасників бойових дій

Держава також подбала про учасників АТО, які мають інвалідність чи інші хвороби та потребують санаторно-курортного лікування. У відповідь на ще один запит народного депутат Хмельницька облдержадміністрація повідомила, що відповідно до Порядку використання коштів…, учасники бойових дій та інваліди, постраждалі в зоні АТО, мають право на щорічне забезпечення санаторно-курортними путівками через органи соціального захисту населення. Для одержання путівки такі особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Для взяття на облік особа подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань АТО в зонах її проведення.

Для такого лікування держава уклала угоди з 10 санаторіями. До Хмельницької ОДА надійшли путівки з санаторіїв: «Золота нива», «Лермонтовський», «Орізонт» (Одеська обл.), «Сонячний», «Дніпровський» (Дніпропетровська обл.), «Феофанія», «Конча-Заспа» (Київська обл.), «Карпатські зорі», (Львівська), «Мошногір’я» (Черкаська), «Гусарське урочище» (Кіровоградська).

Хмельниччина на 2015 рік отримала 70 путівок. Згідно із поданою облдержадміністрацією інформацією, всі путівки на цей рік уже розподілені, тому якщо хтось із учасників АТО має потребу пройти необхідне лікування, то повинен подбати про це завчасно, подавши необхідні документи. Нині на обліку для оздоровлення перебуває ще 20 осіб. Завдання ж влади подбати про достатню кількість коштів для усіх учасників АТО, які потребують реабілітації. Тому про необхідність додаткового виділення путівок повідомлено Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

За детальнішою інформацією чи допомогою громадяни можуть звертатися до громадських приймалень народного депутата Романа Мацоли:

м.Полонне, вул.Лесі Українки, 114, кімн. 25, тел. 067-373-60-64 (Олена Іщук)

м.Шепетівка, вул.Островського, 42, кімн.10, тел. 067-373-60-67 (Ірина Топчій)

м.Славута, вул.Соборності, 7 кімн. 24, тел. 067-373-60-68 (Людмила Васильєва).

 

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини