Учнівське самоврядування – це виховання майбутньої еліти України

В Україні вкрай не вистачає професійних управлінських кадрів, на всіх рівнях. Тому їх потрібно виховувати ще зі шкільних років, давати їм можливість здобувати досвід, осягати демократичні цінності. Одним із способів, як можна допомагати молоді розвиватися – це реальне учнівське та студентське самоврядування.

10 листопада у літературно-меморіальному музеї ім.М.Островського у місті Шепетівка відбувся Регіональний збір лідерів учнівського самоврядування 2015 “Участь молоді у збереженні культурної спадщини рідного краю”. Захід проведено за підтримки громадської ініціативи Романа Мацоли “Інститут солідарності громад”, Хмельницького обласного центру науково – технічної творчості учнівської молоді, Відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Шепетівського міськвиконкому, Управління освіти Шепетівського міськвиконкому, Шепетівського міського ЦДТЮТ та Обласного історико – краєзнавчого музею ім.М.Островського.

Взяли участь також почесні гості, координатори та лідери учнівського самоврядування Ізяславського, Славутського, Білогірського, Полонського та Шепетівського районів.

Програма передбачала проведення форуму, на якому лідери пропонували познайомитись зі своїми  дослідницькими проектами у сфері збереження культурної спадщини свого регіону. Далі відбувся конкурс “Європейська іграшка», де учасники виконували домашні завдання, найкраще з якими впоралися лідери Славутського обласного ліцею та Ізяслава. Для координаторів учнівського самоврядування було організовано зустрічі з Головою Шепетівської Паланки Національної скаутської організації Пласт – Сергієм Мельником, яка переросла у цікаву дискусію.

Лідерам учнівського самоврядування волонтер Юнісеф Анна Войтюк провела  тренінг “Агенти змін” та “Модель роботи ООН”. Після нього учасники зібрались за “круглий стіл”, де обговорили тему “Взаємодія учнівського та студентського самоврядування у рамках проекту “Будуємо демократію разом”. Участь у цьому заході взяли, серед інших, і засновники ГО “Інститут солідарності громад” Віталій Янушевський та Ірина Топчій, а також представники Молодіжної ради Шепетівки.

Переможці конкурсу “Європейська іграшка” отримали призи, а усі учасники збору – сертифікати. Завершилася зустріч екскурсією по унікальному літературно – меморіальному музею ім.М.Островського.

Учасники збору активно пропонували проекти демократичного спрямування. Результатом стала Резолюція форуму від лідерів учнівського самоврядування, ініційовано поширення проекту «Віртуальна політична студія» в районах та містах учасників. Але найголовнішим, поза всяким сумнівом, було натхнення від спілкування з ровесниками, які мають бажання працювати над проектами, бути соціально активними, патріотичними і креативними.

IMG_9011 IMG_9048 IMG_9076 IMG_9083 IMG_9248 IMG_9270

12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…
21/09
Щиро вітаю кожного, хто народився, жив, живе чи працює у…
01/09
Бажаю у цей день усім учням, а особливо першокласникам, їх…
24/08
Сердечно вітаю вас з найбільшим святом українців! День Незалежності є…
26/07
Впродовж 5 років я намагався пояснити усім, і це моя…
11/07
Сьогодні у другому читанні було ухвалено проект Виборчого кодексу, який…
05/07
Завдяки прийнятим Верховною Радою законам з 2017 року в Україні…
03/07
Сьогодні під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної…
01/07
“Нам вдалося добитися перших результатів. Після моїх неодноразових прохань, а…

Популярні новини