Роман Мацола: Закон про вибори потрібно вдосконалювати

Прокоментувати результати місцевих виборів ми попросили народного депутата України, члена фракції Блок Петра Порошенка «Солідарність» Романа Мацолу

В Україні пройшли місцеві вибори. За оцінками більшості незалежних спостерігачів, в т.ч. і міжнародних, вибори в Україні пройшли в демократичний спосіб, а українці матимуть ту владу, за яку проголосували. Хоча є й недоліки виборчого закону, які потрібно виправляти.
Прокоментувати результати місцевих виборів ми попросили народного депутата України, члена фракції Блок Петра Порошенка «Солідарність» Романа Мацолу.
– Пане Романе, як ви оцінюєте перебіг місцевих виборів?
– Я уважно спостерігав за їх перебігом та згоден із висновками незалежних спостерігачів, що вибори пройшли демократично, а громадяни будуть мати ту владу, яку обрали. Разом з тим, нам, як народним депутатам, вже сьогодні варто думати як вдосконалити закон «Про місцеві вибори».
– Що саме варто змінити?
– Найбільшою проблемою, на мою думку, є те, що ця систему не забезпечує повноцінного представництва різних округів у новообраних радах. А також, ситуації, коли кандидат, який впевнено виграє округ не стає депутатом, навіть якщо йшов від прохідної партії, в той час як його опонент зі значно меншою кількістю голосів проходить до ради. Наприклад, на виборах до Хмельницької обласної ради по округу №17 – набравши більше 20% голосів, з чималим відривом від свого найближчого опонента виграє кандидат від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Нагурний, але депутатом він не стає. Натомість, інтереси громади буде представляти людина, яка набрала значно менше голосів. Але найбільш нелогічною є ситуація, коли округ взагалі не має свого депутата. Наприклад, більше як 12 тисяч виборців з округу № 8, а це значна частина Шепетівки, не матимуть свого представника.
– Який вихід із ситуації Ви бачите.
– Можливо партії мають перерозподілити обраних депутатів рівномірно по області, аби вони опікувалися не лише тими населеними пунктами, де за них голосували, а і, так би мовити, «безхозними». Принаймні на рівні БПП «Солідарність» я буду це пропонувати місцевим партійцям. Ну а нам, як законотворцям, потрібно попрацювати над вдосконаленням закону «Про місцеві вибори». Там є багато позитивних новацій, наприклад, що не партійний бос, а лише виборець визначає яке місце в партійному рейтингу буде мати той чи інший кандидат. Разом з тим, маємо продумати систему, аби кожен округ мав свого депутата.
На завершення, хочу побажати усім новообраним депутатам, які матимуть тепер нові повноваження, більше можливостей та коштів відповідально поставитися до виконання своїх обов’язків та з першого дня плідно працювати задля людей, які за них голосували.

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини