Роман Мацола про владу, вибори та підтримку підприємництва

З приходом осені в Україні не лише розпочався новий навчальний рік, а ще й активізувалося економічне та політичне життя. Про те, чим займався влітку та які плани на найближчі місяці ми вирішили запитати в народного депутата України Романа Мацоли.

– Пане Романе, як справи на Вашому окрузі?

– Поки у Верховній Раді був міжсесійний період, ми заснували Громадську організацію «Інститут солідарності громад» та провели конкурс міні-грантів. Він передбачав можливість для бюджетних установ, громадських організацій та ініціативних груп громадян отримати фінансування на вирішення суспільно значимих проблем. Для цього вони мали підняти важливу для людей проблему, знайти шлях її вирішення, а також зробити власний внесок, не менше 30% від необхідної суми. Решту виділяв «Інститут солідарності громад». За результатами конкурсу незалежне журі обрало 54 проекти на загальну суму майже 1 168 тис. грн., які будуть реалізовані на Полощнині, Шепетівщині та Славутчині.

– Звучить непогано.

– Сповна цю ідею можна буде оцінити тоді, коли проекти будуть реалізовані, зокрема відремонтовані кілька шкіл, закуплене медичне обладнання, техніка, особливу увагу приділили підтримці організації учасників АТО, але охопили також і інші сфери.

– Опоненти Вас за це ще й критикують, мовляв під вибори робите, а кошти невідомо звідки.

– Вибори до Верховної Ради були рік тому, а наступні плануються через чотири. Жовтневі вибори мене не стосуються, але я хочу, щоб люди відчули – Роман Мацола виконує обіцяне. В країні зараз нелегко, тому я хочу вселити людям віру та підтримати тих, хто не кричить «зрада», а хоче щось змінювати. Для цього ми заснували громадську організацію. Для цього ми інвестуємо в розвиток громад, як я обіцяв. Вкладаємо кошти не з бюджету, а з тих підприємств, де я раніше працював та маю хороші стосунки, а також мої особисті ресурси. Але це не всім подобається. Є люди, які піаряться на бюджеті і на виконанні своїх безпосередніх обов’язків. Вони ж додумалися критикувати за те, що я залучаю інвестиції в проекти для блага мешканців, наприклад, тієї ж Славути. Але люди розуміють – хто піариться напередодні місцевих виборів, а хто працює постійно. Я ж інвестую в округ не бюджетні кошти, а зароблені в бізнесі, хочу щоб люди вчилися проявляти ініціативу, брати владу в свої руки, фактично це підтримка тих паростків децентралізації, які ми зараз намагаємося зростити. Напевне, саме тому деякі місцеві чиновники так болісно реагують, вони просто бояться конкуренції.

– Чи можна це назвати інвестицією в місцеву громаду?

– Так, однозначно. Окрім мікро-грантів я підтримав ще кілька важливих для розвитку людського потенціалу заходів. Йдеться про поїздки талановитих дітей до Верховної Ради та паломницьку поїздку до столиці на річницю Хрещення Київської Русі. Я підтримую тих людей, які прагнуть до розвитку, інтелектуального чи духовного, а також тих, які не чекають манни з неба, а самі вирішують існуючі проблеми.

– Які проблеми потребують першочергового вирішення?

– Я чудово знаю як важко зараз жити людям. Ми шукаємо усіх шляхів як підняти добробут, уже скоро будуть перші позитивні зрушення. Щодо комунальних платежів – я ініціював проведення незалежних аудитів тарифів на комунальні послуги в Славуті, Шепетівці та Полонному. Люди, напевне, знають, що тарифи затверджуються в столиці, але розраховуються то вони на місцях. І дуже часто до собівартості закладені далеко необов’язкові витрати, наприклад, величезні премії, представницькі, дорогі авто і так далі. Ми хочемо це перевірити. У Полонному місцева влада пішла нам на зустріч, а ось у Славуті і Шепетівці від проведення таких аудитів фактично відмовились. Чому? Напевне не все там чисто.

– Окрім тарифів, що ще хвилює депутата Романа Мацолу?

– Переконаний, люди менше переймалися б цінами, якби мали можливість добре заробляти. У парламенті ми вже прийняли кілька законів, які мають спростити умови ведення бізнесу, не стали вводити касові апарати для більшості категорій підприємців, шукаємо способи захистити як захисти підприємців від свавілля чиновників. Серед основних завдань для себе бачу створення сприятливих умов для підприємництва в Україні

– До речі, в цю неділю в Україні відзначають День підприємця, щоб Ви хотіли сказати цим людям?

– Для українців історично властиво бути господарями у своєму домі, самостійно будувати свій добробут, займатись власною справою. Українці, на відміну від росіян, ніколи не очікували від держави «подарунків» чи якоїсь іншої допомоги, а покладались на власні сили – обробляли землю, пізніше засновували і успішно розвивали власні промислові підприємства, згадаймо ту ж династію Терещенків, великих цукрових виробників та меценатів. Завдання держави, на мою думку, дати можливість людям працювати, допомагати залучити інвестиції, створити робочі місця, не заважати контролюючими органами тощо. Підприємці в усьому світі формують середній клас, який є основою для розвитку країни. Я переконаний, в Україні саме так і буде. Тому хочу привітати підприємців зі святом та побажати їм добробуту та процвітання.

– На вашу думку, що заважає розвитку цього середнього класу?

– Для залучення інвестицій потрібна активна позиція місцевої влади, яка сформує привабливі для інвестора проекти. Наприклад, у Полонському районі голова адміністрації ініціює кілька проектів. Це чималі інвестиції, нові робочі місця, притік коштів у супутні галузі. І одразу «колишні» збунтувалися. У Славуті та Шепетівці теж інвестора особливо ніхто не чекає, місцеві «політики» все для себе працюють. Тому без зміни місцевої влади складно на щось розраховувати. Я не хочу агітувати «за» когось чи «проти», але скажу так, у Полонному в мене є співпраця з місцевою владою, і це дає позитивні результати, і більше інвестицій туди вкладається, а в Славуті та Шепетівці місцеве влада частіше заважає працювати. Можливо вони ще живуть вчорашнім днем, і продовжують сприймати мене як свого конкурента. Повірте, я дуже хочу, аби в мене з владою на місцях були партнерські стосунки, адже від протистояння страждає не Мацола, а прості люди, і це дуже прикро.

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини