Кошти за сусідство з АЕС відшкодовуватимуться в повному обсязі

Якщо Верховна Рада прийме законопроекти, внесені Романом Мацолою

Роман Мацола, разом з групою народних депутатів, зареєстрували законопроекти 2248а та 2249а, які дозволять кошти за проживання в зоні спостереження АЕС напряму та у повному обсязі перераховувати на місцеві бюджети.

Такі зміни в законодавство необхідно внести, адже не всі передбачені кошти на фінансування заходів соціально-економічну компенсацію включені до державного бюджету на 2015 рік. Згідно з прийнятим бюджетом доходи від збору на компенсацію становлять 224,1 млн. грн. Міністерству регіонального розвитку на субвенцію місцевим бюджетам на фінансування «компенсації ризику сусідства з АЕС» передбачено кошти із загального фонду в обсязі 112,05 млн.грн., при реальній потребі 385,1 млн.грн.

Тобто, кошти від АЕС збираються до державного бюджету в повному обсязі, а на субвенцію місцевим бюджетам перераховуються лише частково.

Якщо законопроект співавторства Романа Мацоли буде прийнятий, то кошти на компенсацію виділятимуться автоматично законом про держбюджет, без необхідності прийняття спеціальної постанови Уряду.

За словами Р.Мацоли, цей прийняття цих документів сприятиме належному вирішенню питань стабільного фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, що може спрямовуватися на:

  • будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, що пройшли відповідно до законодавства технічну інвентаризацію;
  • фінансування об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, у т.ч. реалізацію проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об’єктів, зокрема навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв’язку та інше.

В разі прийняття цього закону (та ще одного допоміжного) чималі фінансові ресурси отримає, зокрема, місто Славута.

xaec

01/09
Бажаю у цей день усім учням, а особливо першокласникам, їх…
24/08
Сердечно вітаю вас з найбільшим святом українців! День Незалежності є…
26/07
Впродовж 5 років я намагався пояснити усім, і це моя…
11/07
Сьогодні у другому читанні було ухвалено проект Виборчого кодексу, який…
05/07
Завдяки прийнятим Верховною Радою законам з 2017 року в Україні…
03/07
Сьогодні під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної…
01/07
“Нам вдалося добитися перших результатів. Після моїх неодноразових прохань, а…
30/06
На День молоді у Полонне приїхав з музичним виступом гість…
23/06
Йти чи не йти? Для мене це було відповідальне рішення…
17/06
Минулого тижня у Славуті, Шепетівці та Полонному відзначали День медичного…

Популярні новини