Кошти за сусідство з АЕС відшкодовуватимуться в повному обсязі

Якщо Верховна Рада прийме законопроекти, внесені Романом Мацолою

Роман Мацола, разом з групою народних депутатів, зареєстрували законопроекти 2248а та 2249а, які дозволять кошти за проживання в зоні спостереження АЕС напряму та у повному обсязі перераховувати на місцеві бюджети.

Такі зміни в законодавство необхідно внести, адже не всі передбачені кошти на фінансування заходів соціально-економічну компенсацію включені до державного бюджету на 2015 рік. Згідно з прийнятим бюджетом доходи від збору на компенсацію становлять 224,1 млн. грн. Міністерству регіонального розвитку на субвенцію місцевим бюджетам на фінансування «компенсації ризику сусідства з АЕС» передбачено кошти із загального фонду в обсязі 112,05 млн.грн., при реальній потребі 385,1 млн.грн.

Тобто, кошти від АЕС збираються до державного бюджету в повному обсязі, а на субвенцію місцевим бюджетам перераховуються лише частково.

Якщо законопроект співавторства Романа Мацоли буде прийнятий, то кошти на компенсацію виділятимуться автоматично законом про держбюджет, без необхідності прийняття спеціальної постанови Уряду.

За словами Р.Мацоли, цей прийняття цих документів сприятиме належному вирішенню питань стабільного фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, що може спрямовуватися на:

  • будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, що пройшли відповідно до законодавства технічну інвентаризацію;
  • фінансування об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, у т.ч. реалізацію проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об’єктів, зокрема навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв’язку та інше.

В разі прийняття цього закону (та ще одного допоміжного) чималі фінансові ресурси отримає, зокрема, місто Славута.

xaec

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини