В УКРАЇНІ СТВОРЮЄТЬСЯ СУЧАСНА ПОЛІЦІЯ

За скандальними подіями у Парламенті минулого тижня дещо в тінь відійшла надзвичайно важлива подія – Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Національну поліцію”.

Наш комітет був головним по цьому законопроекту, дискусії тривали довго та гаряче, але хочу з радістю повідомити – ми розпочали революційну реформу, позитивні результати якої незабаром відчує кожен громадянин України.

Згідно із прийнятим документом, Національна поліція – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки.

Завданнями Національної поліції є реалізація державної політики у сферах:
1) забезпечення громадської безпеки та публічного порядку;
2) охорони та захисту прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
3) протидії злочинності;
4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або інших надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (поліцейські послуги).

У складі Національної поліції функціонуватимуть такі підрозділи:
– кримінальна поліція,
– патрульна поліція,
– поліція охорони,
– спеціальна поліція,
– поліція особливого призначення.

Керувати Національної поліцію буде професіонал, який має стаж у силових структурах, призначений Урядом за поданням Міністра внутрішніх справ. У подальшому, начальник Національної поліції як керівник центрального органу виконавчої влади, який знаходиться в складі МВС, самостійно формує структуру і призначення усієї поліцейської вертикалі.

Керівництво національної поліції в центрі і на місцях призначається за контракт на 2 або 4 роки, що захистить персонал поліції від політичної ситуації в Україні”.

Поліцейські призначатимуться на посаду за результатами конкурсного відбору, в т.ч. з можливістю використання так званого “детектора брехні”.

Навіть виглядатимуть вони по-іншому, адже отримають форму нового зразка.

Поліції законом надані важелі для ефективної роботи, зокрема право здійснювати перевірку документів громадян, опитування, поверхневий огляд громадян, зупиняти транспортний засіб, вимагати покинути місце й обмежувати доступ до певної території, обмежувати пересування особи, транспортного засобу, проникати в житло чи інше володіння особи тощо. Порядок вчинення таких заходів прописані законом, а не відомчими документами, як було раніше.

Ще одною особливістю цього закону є можливість органів місцевого самоврядування висловити недовіру начальнику національної поліції на своєму районному або обласному рівні. Це збільшує зону контролю над законністю і об’єктивністю роботи національної поліції.

Тепер потрібно втілити усі ці норми в життя.

07/12
Від вашої компетентності та відповідальності залежить рівень розвитку громади. Від…
06/12
Щоденно понад 200 тисяч з вас захищають Україну на передовій,…
05/12
Останні 5 років для українців - це особливе свято. Саме…
21/11
21 листопада - День Свободи та Гідності, як згадка про…
17/11
Шановні працівники сільського господарства! У день вашого професійного свята бажаю…
09/11
Щиро вітаю з професійним святом усіх діячів культури, працівників будинків…
12/10
Щиро вітаю зі святом усіх мешканців міста! Бажаю кожному з…
06/10
Вчити дітей - це не просто ваша робота, це стиль…

Популярні новини